Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Svätoplukovo námestie počas Cyrilo-metodskej národnej púte.
Foto: archívne, SITA
22. februára 2021 Správy Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Mesto vyčlenilo na rok 2021 pre oblasť kultúry a kultúrnych pamiatok sumou 170-tisíc eur

Prostredníctvom novej kultúrnej stratégie má mesto v pláne zmeniť svoju úlohu v oblasti kultúry.

Nitra chce podporiť v tomto roku celkovou sumou 170-tisíc eur oblasť kultúry, kreatívneho priemyslu a kultúrnych pamiatok a pamätihodností. Ako uvádza mesto na sociálnej sieti, ide o viac než 100 percentný nárast oproti roku 2020.

Aj pre kandidatúru na Európske mesto kultúry 2026 vznikla nová kultúrna stratégia mesta. Prostredníctvom novej stratégie má mesto v pláne zmeniť svoju úlohu v oblasti kultúry. „Jedným z hlavných cieľov stratégie je klásť väčší dôraz na podporu a vytváranie podmienok pre kultúrnych aktérov, nie priama tvorba kultúrnej ponuky,“ informuje mesto.

V roku 2021 sú prioritami umenie vo verejnom priestore, oživenie pešej zóny, zviditeľnenie Nitry v rámci Slovenska, podujatia zamerané na významné výročia a osobnosti a zlepšenie vzájomného poznávania kultúr.

Dostupné sú dve výzvy, pričom jednou z nich je určená pre organizátorov kultúrnych podujatí, organizácie poskytujúce kultúrno-osvetové aktivity, umelcov a tvorcov, ktorí vykonávajú činnosť na území mesta Nitra. Druhá je určená na činnosti a opatrenia zamerané na rekonštrukciu, revitalizáciu, prezentáciu či výskum kultúrnych pamiatok a pamätihodností v meste Nitra. Schémy sú otvorené do 15. marca a to prostredníctvom elektronického formulára tu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X