Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
+ Pohľad na prázdnu cyklotrasa a chodník popri rieka Nitra nábrežie
Foto: SITA/Martin Havran
6. júna 2020 Správy Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Mesto verejné priestranstvá dezinfikovalo aj v máji, čistilo hlavne zastávky a mobiliár

Radnica čistila od vírusov a baktérii hlavne frekventované miesta, rizikový mobiliár, ale aj ihriská a hracie prvky.

V Nitre sa aj počas mája použilo množstvo dezinfekcie na likvidáciu vírusov a baktérií. Ako informovalo mesto na svojej webovej stránke, dezinfikovali sa zábradlia, lavičky, držadlá, múriky i zastávky. Verejné priestory prešli dôkladným čistením s cieľom minimalizovať riziko šírenia pandémie.

Nitrianska radnica počas mája zabezpečila dezinfekciu 45 frekventovaných zastávok a nástupných plôch mestskej autobusovej dopravy, ako aj smetné koše či lavičky v ich blízkosti. Tak isto boli vyčistené detské ihriská v mestskom parku na Sihoti, na Borine na Klokočine, ako aj na predmostí. Mesto informovalo o čistení okolia fontány pri Krajskom súde, lavičiek v Brezovom háji, priestorov medzibloku na Nábreží mládeže, okolia ZŠ Topoľová spolu s ihriskom, lavičiek na Kremnickej ulici, ako aj detského ihriska na Nedbalovej ulici.

Pri výbere lokalít a miest, určených na dezinfekciu, sa prihliadalo i vzhľadom na možnú kumuláciu cestujúcej verejnosti. Momentálne, pri spustení štvrtej vlny opatrení musíme brať do úvahy väčšiu koncentráciu ľudí, preto považujeme dezinfikovanie verejných priestorov aj v tomto období za mimoriadne dôležité,“ uviedol hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Dezinfekcie sa vykonávali pracovníci Strediska mestských služieb Nitra v pravidelných intervaloch v neskorých večerných a nočných hodinách,“ uviedol hovorca mesta Tomáš Holúbek.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X