Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro peniaze eurobankovky thinkstock
Foto: ilustračné, thinkstockphotos
1. mája 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Mesto uzavrelo vlaňajšie hospodárenie so zostatkom 2,25 milióna eur

V roku 2015 hospodárilo s takmer 66 miliónmi eur. Táto suma zahŕňa aj rozpočty mestských organizácií.

„Myslím si, že výsledok hospodárenia je veľmi dobrý, aj napriek tomu, že časť týchto prostriedkov ide na investičné akcie, ktoré prešli do tohto roka z vlaňajška,“ zhodnotil primátor Nitry Jozef Dvonč.

Príjmy bežného rozpočtu sa mestu podarilo naplniť na 100,76 percenta, výdavky na 96,9 percenta. Príjem dane z príjmov fyzických osôb vzrástol oproti roku 2014 o 12,34 percenta a presiahol plánovaný príjem o 366-tisíc eur. Mestu sa darilo aj vo výbere dane z nehnuteľnosti, v rámci ktorej vybralo o 0,7 percenta viac ako plánovalo. „K prekročeniu plánovaných príjmov došlo hlavne pre zlepšenú platobnú disciplínu daňovníkov, úspešné vymáhanie nedoplatkov na základe výziev na zaplatenie a následné daňové a exekučné konania,“ píše sa v záverečnom účte za rok 2015, ktorý schválili mestskí poslanci.

O niečo horší výsledok má kapitálový rozpočet – príjmy mesto naplnilo na 78,89 percenta a výdavky na 80,76 percenta. Dôvodom je to, že sa nepodarilo predať všetok naplánovaný majetok, vypadla aj očakávaná refundácia financií na projekt obnovy verejného osvetlenia a časť financií na projekt elektronizácie služieb. Zároveň sa nezrealizovali niektoré naplánované investičné akcie. Stav pohľadávok mesta po lehote splatnosti dosiahol ku konci vlaňajška 5,5 milióna eur, čo predstavuje nárast oproti predošlému roku o zhruba 10 percent.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X