Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ILUSTRAÈNÉ: Eurobankovky
ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA Eurobankovky v hodnote 10, 20 a 50 Eur. Bratislava, 13. november 2010. Foto: SITA/Jozef Jakubèo
27. decembra 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 ilustračné: SITA

Mesto uskutočnilo v tomto roku 68 investičných akcií

Za najväčší úspech vedenia mesta v tomto roku považuje primátor Jozef Dvonč prestavbu hotela Olympia

NITRA 27. decembra – Mesto Nitra v tomto roku realizovalo 68 investičných akcií. Agentúru SITA o tom informoval primátor Nitry Jozef Dvonč. Za najväčší úspech považuje Dvonč rekonštrukciu a odovzdanie 56 nájomných bytov pre mladé rodiny v bývalých priestoroch hotela Olympia. Ďalšími významnými investíciami boli podľa neho rekonštrukcia mestských komunikácií a úprava dvoch námestí, rekonštrukcia škôl a polikliník a posun pri revitalizácií mestskej časti Párovce.

„V poslednom roku bol najväčším úspechom hotel Olympia,“ povedal Dvonč. Samospráva v tomto roku odstúpila od zmluvy s nájomcom bývalého hotela, zrekonštruovala izby na 56 nájomných bytov a v októbri ich odovzdala žiadateľom do 34 rokov. „Bytový dom sme prispôsobili tomu, aby sa mladí mohli etablovať v meste a neodchádzali niekam inam,“ vysvetlil Dvonč dôvody investície. Zvýšenie počtu mestských bytov stálo približne 465 tisíc eur. Sumou 250 tisíc sa mesto vyrovnalo s bývalým nájomcom za predčasné ukončenie nájmu, za 215 tisíc rekonštruovalo. „V budúcnosti sa budeme snažiť o to, aby stavba dostala aj krajší vonkajší vzhľad, financovať to budeme zrejme z nejakého zatepľovacieho úveru,“ prisľúbil Dvonč.

Mesto v tomto roku opravilo 30 miestnych komunikácií a upravilo dve námestia, Župné a za poštou, vyhlásil Dvonč. Sumu 9,4 milióna, ktorú táto investícia stála, bude mesto platiť desať rokov z bežných výdavkov. Podľa primátora bude výsledným efektom zlepšenie dopravy. „Ušetrí sa čas, autobusy MHD a emisie,“ uviedol.

Za úspech považuje Dvonč aj rekonštrukciu škôl a polikliník. Z mestských zdrojov sa zrekonštruovali základné školy Na hôrke a Beethovenova. O európske peniaze sa úspešne uchádzala základná škola Topoľová, projekt však nepočítal so všetkými potrebnými investíciami. Mesto nakoniec doplatilo 370 tisíc eur. „Rekonštruovali sme aj polikliniky,“ povedal Dvonč. Konkrétne na Chrenovej a Klokočíne, doplnil.
Revitalizácia Pároviec je dlhodobým zámerom vedenia mesta. „V tomto roku sme sa pohli na Párovciach, vybudovali sa cesty, chodníky, dúfam, že nájdeme silu to čo najskôr dokončiť,“ zhrnul primátor. Plánuje sa dokončenie parkovacích plôch, chodníkov a možno detského ihriska, dodal. Stáť to bude približne 500 tisíc eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X