Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hotel_tenis_dumbierska2_maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk
12. júna 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

Mesto uisťuje, že nemieni budovať ubytovne pre robotníkov zo zahraničia

Mesto Nitra uisťuje obyvateľov, že nemieni budovať ubytovne pre robotníkov zo zahraničia, ktorí by sem prišli za prácou v automobilke Jaguar Land Rover alebo iných firmách. Reaguje tým na petíciu proti vzniku ubytovní.

„Naším cieľom nie je budovať ubytovne pre robotníkov, ale zabezpečiť všetko tak, aby v meste bolo bezpečne a pokoj. V prvom rade chceme v meste budovať štartovacie byty pre mladých ľudí – Slovákov, nielen z Nitry, ale aj takých, ktorí by sa sem mohli prisťahovať za prácou, pretože začíname mať problém s pracovnou silou,“ povedal primátor Jozef Dvonč.

Štartovacie byty pre mladých chce mesto stavať s podporou štátu. Primátor podotkol, že je možné, že časť z týchto bytov by využil pre svojich zamestnancov Jaguar Land Rover alebo iný investor. „Pokiaľ by sme dostali podmienku, ako to bolo pri Sony, že 30 percent alebo 50 percent bytov by sme mali dať k dispozícii niektorému z investorov, ktorí sem prídu, tak by sme ju logicky naplnili a Jaguar by si robil poradovník,“ povedal.

Vznik väčšej ubytovne pre robotníkov si vie Dvonč predstaviť priamo v priemyselnej zóne, v meste podľa neho nie sú na to kapacity. „Nevidím dôvod, aby sme sa toho nejako báli, pretože my takú kapacitu, kde by naraz prišlo 200 – 400 cudzincov, jednoducho v meste nemáme,“ podčiarkol Dvonč. Pripravovanú výstavbu dvoch ubytovní spolu pre 1 000 ľudí v Priemyselnom parku Nitra – Sever už ohlásila spoločnosť Nitra Invest.

Dvonč pred časom informoval, že radnica hľadá vhodné priestory pre vznik ubytovní na základe žiadosti automobilky Jaguar Land Rover. Hovorilo sa o bývalom Hoteli Tenis s kapacitou 25 ľudí a o priestoroch Amfiteátra s kapacitou 20 ľudí. Dnes primátor hovorí, že bývalý Hotel Tenis zrejme ubytovňou nebude, ale mesto ho buď predá, alebo zbúra a pozemok využije na výstavbu bytov. Amfiteáter má podľa neho len minimálnu kapacitu, je tam 10 izieb, ktoré treba zrekonštruovať.

„Skôr pre naše potreby sme uvažovali, že to opravíme. Je pravda, že som povedal aj Jaguaru, že vieme to použiť pre ich manažment,“ povedal Dvonč. Zároveň dodal, že mesto nevie zabrániť tomu, aby cudzincov ubytovali obyvatelia Nitry vo svojich nehnuteľnostiach.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X