Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stredné odborné učilište, Krškany
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
28. februára 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto sľubuje rekonštrukciu chodníkov na Novozámockej aj obnovenie miestneho rozhlasu. Aké investície čakajú Krškany tento rok?

Pokračovať by sa malo v budovaní kanalizácie na ďalších uliciach.

Pre mestskú časť Krškany sú na rok 2017 naplánované viaceré investície. V prvom polroku 2017 sa majú rekonštruovať chodníky na Novozámockej ulici, ktoré sa mali pôvodne robiť už v minulom roku. Nakoniec však investičnú akciu presunuli do tohto roka. Prečo? „Ide o veľké úseky a začiatkom zimy bolo už riskantné začínať, takže odloženie na jar 2017 môže byť v prospech kvality našich chodníkov,“ vysvetlil predseda Výboru mestskej časti Dolné Krškany, Horné Krškany Miroslav Gut. Prioritou pre Krškany bude aj naďalej budovanie kanalizácie.

„Verím, že dokončíme rozrobené ulice – Staromlynskú a Športovú, následne bude pokračovať ulica Na hlinách a potom ďalšie ulice, kde už bolo vydané stavebné povolenie. Myslím, že mám dobrú správu aj pre obyvateľov ulíc, ktoré z majetkových dôvodov neboli zatiaľ ani naprojektované, napr. Roľnícka od č. d. 1 po č. d. 25 alebo Bočná. Projekty sú pripravené a práve prebieha proces stavebného konania,“ uviedol Gut. Bez projektu však stále zostávajú ulice Jabloňová a Mäsiarska, o ktorých sa momentálne rokuje.

V tomto roku chce výbor mestskej časti dokončiť aj súvislé opravy miestnej komunikácie Pri Mlyne a budovať nové chodníky na Krškanskej ulici a na Ulici k rieke. Na niektorých uliciach sa má doplniť verejné osvetlenie. „Rozhodli sme sa obnoviť miestny rozhlas v celých Krškanoch, chýba nám vhodný informačný kanál, aby sme mohli rýchlo posunúť aktuálne informácie smerom k obyvateľom,“ doplnil Gut. Výbor mestskej časti v súčasnosti pracuje na zozname výtlkov na cestách.

Obyvatelia môžu výtlky aj ďalšie podnety zo svojho okolia nahlasovať mailom, telefonicky alebo osobne na zasadnutí výboru mestskej časti. V pláne bolo aj začať budovať dom smútku na novom cintoríne, no táto investícia sa realizovať zatiaľ nebude. „Z finančných dôvodov začatie stavby odkladáme do budúcna. Zatiaľ máme požiadavku na vykonanie opatrení pre odhlučnenie okolia starého domu smútku pri kostole,“ dodal Gut.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X