Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bager, pozemok
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
7. júna 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto si prenajme pozemky od biskupstva, dôvodom je plánová výstavba cyklistického chodníka

Mesto Nitra uzatvorilo nájomnú zmluvu s Nitrianskym biskupstvom, jej predmetom sú pozemky, ktoré sa nachádzajú v katastrálnom území Veľké Janíkovce a ktorých majiteľom je biskupstvo.

„Plánovaná stavba cyklistickej cesty prechádza katastrálne územie Veľké Janíkovce v mestskej časti Janíkovce v smere od centra, pozdĺž čerešňovej aleje k lokalite studnička,“ uvádza zmluva.

Mesto si preto od biskupstva zobralo do nájmu niekoľko pozemkov. Ako informuje zmluva, celková výmera predmetu nájmu predstavuje 3 902 metrov štvorcových.

Nájomná zmluva, ktorou berie Nitra do nájmu pozemky za účelom realizácie a užívania, údržby, opráv a zachovania plánovanej stavby na predmete nájmu, bola uzatvorená na dobu neurčitú, a to do dňa povolenia vkladu zámennej zmluvy do katastra nehnuteľností. Doba nájmu pritom začne plynúť prvým dňom začiatku realizácie plánovej stavby.

Dňa 28. apríla tohto roka Mestské zastupiteľstvo v Nitre vydalo uznesenie, ktorým schválilo zámer zámeny časti predmetu nájmu. „Na základe tohto uznesenia bude na časť predmetných parciel uzatvorená zámenná zmluva,“ uvádza dokument. „Nájom parciel, ktorých sa zámena týka, končí dňom povolenia vkladu zámennej zmluvy do katastra nehnuteľností. Ostatné parcely budú aj naďalej tvoriť predmet tejto nájomnej zmluvy,“ píše sa v dokumente.

Cena nájmu bola stanovená na 0,27 eur za meter štvorcový na rok. Pri celkovej výmere, ktorá je 3 902 metrov štvorcových, to predstavuje sumu 1 053,54 eur na rok.

Mesto sa zároveň zaviazalo, že plánovanú stavbu zrealizuje na vlastné náklady a v tejto súvislosti nebude od biskupstva požadovať žiadne finančné alebo vecné plnenia. Po ukončení realizácie plánovanej stavby bude Nitra znášať všetky náklady spojené s užívaním, údržbou, opravami, zachovaním i prípadným odstránením plánovanej stavby.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X