Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Nitra mestsky urad workshop mapy.jpg
Ilustračná foto: www.google.com
18. marca 2019 Správy Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Mesto schválilo dotácie na podporu pre sociálnu oblasť, kultúru, záchranu a obnovu pamiatok aj šport

Vedenie mesta sa dohodlo na dotáciách pre oblasti športu, kultúry aj pre sociálnu oblasť v Nitre.

Vrámci sociálnej oblasti, ochrane a podpore zdravia aj pomoci pre zdravotne postihnutých ľudí podporí mesto niekoľko občianskych združení a zariadení. Komisia navrhla finančnú pomoc vo výške 20-tis. eur a celú túto sumu potvrdila aj mestská rada a mestské zastupiteľstvo. Dotáciu si teraz môžu rozdeliť autisti, občianske združenia, seniori, znevýhodnení občania a mnohí ďalší.

Chcem poďakovať pánovi primátorovi za to, že sa po prvýkrát stalo, že nemenil určené sumy dotácií, ale ponechal ich v pôvodnom návrhu tak, ako ich určila komisia,“ spresnila kľúč k prerozdeleniu dotácií poslankyňa a predsedníčka komisie pre sociálne veci, bývanie a podporu sociálneho zdravia Anna Šmehilová.

Nová koncepcia dotácií športu

Nové vedenie mesta taktiež nezabúda na podporu športu, či už vrcholového, mládežníckeho, ale aj rekreačného. Dotácie na podporu športu vrátane rôznych športových podujatí sú viac ako 600-tisíc eur. Zvýšenú dotáciu 147-tis. eur dostane HK Nitra, finančná podpora bude použitá bude v súvislosti so zabezpečením prevádzky zimného štadióna a vedľajšej ľadovej plochy. Zaujímavosťou je, že klzisko bude premiérovo pre všetky nitrianske športové kluby k dispozícii zadarmo.

Zastupiteľstvo mesta má v pláne novú koncepciu športu, ktorá by mala viac podporovať deti a mládež, ale zároveň aj pohybové aktivity všetkých vekových kategórií i adresnejšie financovanie. „Chceme, aby peniaze do športu boli prideľované spravodlivejšie a na základe jasných kritérií,“ dodal predseda komisie športu a poslanec MZ Oliver Pravda.

Dotácia bude aj pre kultúru a tlač kníh o meste a regióne

Mnohým obyvateľom a organizáciám stále záleží aj na záchrane a obnove národných i kultúrnych pamiatok. Množstvo žiadostí mesto eviduje aj z tejto oblasti, na podporu kultúry a na záchranu a obnovu pamiatok. Zastupiteľstvo teda schválilo 50-tisíc eur pre oblasť kultúry. Táto suma bude prerozdelená a použitá na podporu tradičných kultúrnych aj nových podujatí, publikácií o Nitre, či renovácii a obnove kultúrnych pamiatok.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X