Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Materská škola na Nedbalovej ulici
ilustračné: SITA
30. marca 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto sa pustilo vo veľkom do rekonštrukcie škôl a škôlok

Mesto plánuje rekonštrukciu niekoľkých základných (ZŠ) a materských škôl (MŠ).

Vlani sa za 1,8 milióna eur robila rekonštrukcia dvoch pavilónov Základnej školy Tulipánová na Párovciach, ktoré slúžia pre žiakov 5. – 9. ročníka. V súčasnosti sa tam za zhruba pol milióna eur stavia nová telocvičňa, ktorá bude slúžiť žiakom základnej školy aj verejnosti. Predpokladaný termín ukončenia výstavby je podľa radnice máj 2017. Končí sa rekonštrukcia najstaršej základnej školy v Nitre – ZŠ kniežaťa Pribinu za zhruba 800 000 eur, ktorá zahŕňala zateplenie, opravu strechy aj odstránenie problémov so statikou. Na Základnej škole Krčméryho prebieha rekonštrukcia jedálne za 82 000 eur.

Od februára sa rekonštruuje aj MŠ Topoľová. V štádiu prípravy projektu je rekonštrukcia MŠ Beethovenova s predpokladanými nákladmi 1,5 milióna eur. Z eurofondov chce mesto získať financie na opravu MŠ Štiavnická, ktorá by mala stáť 1,35 milióna eur. Projekt je už podaný. V Programe hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Nitry na roky 2015 – 20123 sa počítalo v rokoch 2016 – 2017 aj s rekonštrukciou materských škôl Lomnická a Belopotockého, tieto projekty však ešte neboli zahájené.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X