Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bytovy_dom_ferenit.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.zilincik.com
18. apríla 2017 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto bude rozhodovať o stavebnom povolení pre bytový dom Ferenit

Mesto Nitra dostalo pred pár dňami od stavebníka bytového domu Ferenit žiadosť o vydanie stavebného povolenia.

Nový bytový dom Ferenit by mohol vyrásť v Starom meste na ulici Za Ferenitkou. Spoločnosť NR Pharm požiadala príslušný stavebný úrad, ktorým je mesto, o vydanie stavebného povolenia. Týka sa vodovodných u plynových prípojok, asanácie objektov a spevnených plôch, sadových úprav, bytového domu či výťahu. Územné rozhodnutie o umiestnení stavby dostala NR Pharm už minulý rok.

Pokiaľ dostane firma potrebné povolenia, ako prvé zbúra skladov haly, ktoré sa na pozemku v súčasnosti nachádzajú. Ostatné plochy doplní výsadbou trávnatej plochy alebo vytvorí trvalkový záhon s efektom celoročného kvitnutia.

Bytovy_dom_ferenit1.jpg
www.zilincik.com

Bytový dom s 22 bytmi bude pozostávať z dvoch nerovnomerných hmôt, ktoré budú prepojené skleneným vertikálnym jadrom. Ako sa uvádza v návrhu, východné krídlo má mať 5 podlaží a západné krídlo 4 podlažia. Bývať by tam mohlo 53 ľudí. Na prízemí sú v pláne dve prenajímateľné plochy, ktoré by mohli slúžiť na obchodné či administratívne účely.

V suteréne bytového domu plánuje staviteľ vytvoriť 31 parkovacích miest, vonkajšie miesta by mali byť štyri. Do garáže sa má vstupovať z ulice Za Ferenitkou krátkou vyrovnávacou rampou.

Bytovy_dom_ferenit2.jpg
www.zilincik.com

Na prízemí je okrem prenajímateľných priestorov navrhnutých päť bytov, z toho dva mezonetové a technické priestory. Na druhom nadzemnom podlaží bude podľa návrhu sedem bytov, z toho dva mezonetové z prvého podlažia. Na treťom podlaží sa má nachádzať sedem bytov a technické priestory, na štvrtom len štyri byty a technické priestory. Na piatok podlaží je v pláne jeden byt a technické priestory. Všetky podlažia maj byť prepojené schodiskom a výťahom.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X