Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
kreativita
ilustračné: pixabay.com
10. júla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Mesto pripravuje pod Zoborom Kreatívne centrum a škôlku

Mesto Nitra má pripravené projekty Kreatívneho centra a novej materskej školy pre umelecky nadané deti. V súčasnosti čaká na výzvy v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu. S realizáciou projektov počíta v roku 2017.

Ako informoval primátor Jozef Dvonč, pre mesto Nitra je v rámci celého operačného programu do skončenia programovacieho obdobia v roku 2020 vyčlenených okolo 50 miliónov eur. „Pri škôlke bolo stanovené, že môže byť maximálne do milióna eur. V projektovej dokumentácii nám vyšla čiastka, ktorá prevyšuje túto sumu, takže na riadiacom orgáne rokujeme o tom, aby sa zmenili kritériá hodnotenia a vtedy by bolo možné dať na škôlku viac peňazí z európskych prostriedkov,“ povedal Dvonč.

Kreatívne centrum aj škôlka vzniknú na Martinskom vrchu, teda v priestoroch bývalých kasární pod Zoborom. Centrum bude orientované najmä na vizuálne umenie, hudbu a scénické umenie, dizajn, reklamu a marketing. Jeho súčasťou majú byť dielne, ateliéry, výstavné a prezentačné priestory, multimediálne a zvukové vybavenie, konzultačné priestory či vybavenie pre prácu s textilom. Prepojené by malo byť s bývalým kinom Palace v centre Nitry, ktoré mesto plánuje na tento účel zrekonštruovať.

Materská škola bude zameraná na rozvíjanie kreatívnych a umeleckých zručností detí. Počíta sa so šiestimi triedami pre 150 škôlkarov. Vzniknúť by mala v mestskej budove oproti bývalej kantíne kasární, ktorú treba najskôr zrekonštruovať.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X