Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ILUSTRAÈNÉ: Rozostavaný City Park v Nitre
SITA/Martin Havran NITRA: Výstavbu rozostavaného City Parku cez leto neobnovia Výstavbu rozostavaného obchodno-zábavného centra City Park v Nitre investor poèas leta neobnoví. Spoloènos Euro City Park pôvodne plánovala zaèa s prácami už na jar, no teraz je jasné, že o ïalšom osude projektu sa rozhodne až na jeseò. Platné stavebné povolenie má spoloènos Euro City Park od februára tohto roka. Nitra, 25. júl 2013. Foto: SITA/Martin Havran
12. júna 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto prenajalo pozemky spoločnosti Euro City Park za účelom parkovania

Spoločnosti, ktorá chce v Nitre postaviť obchodno-zábavné centrum, no nedarí sa jej to už deväť rokov, prenajalo mesto pozemky za účelom parkovania.

Mesto prenajalo spoločnosti Euro City Park, a.s. pozemky, ktoré má vo vlastníctve Rímskokatolícka cirkev Sídelná kapitula Nitra. Ide o pozemky v katastrálnom území Zobor (areál bývalých kasární). Spoločnosť je investorom a stavebníkom nedokončenej stavby City Park Nitra, ktorej skelet sa nachádza na Napervillskej ulici v Nitre.

Ako uvádza zmluva: „Súčasťou rozostavanej stavby je zabezpečenie parkovania vozidiel na predmetnom pozemku počas jej realizácie.“ Mesto prenajalo spoločnosti pozemky o celkovej výmere 2960 metrov štvorcových. „Nájomca berie do nájmu predmet nájmu výlučne za účelom parkovania vozidiel počas pracovnej doby pri dokončovaní rozostavanej stavby,“ píše sa v zmluve.

Nájomnú zmluvu uzatvorilo mesto Nitra so spoločnosťou Euro City Park na dobu určitú, konkrétne do 31. decembra 2017. Plynúť začala dňom nadobudnutia účinnosti zmluvy. Cena nájmu je stanovená na 3000 eur za rok vrátane DPH.

Nájomné bude vyplácané za príslušný kalendárny polrok jednorazovo vopred vo výške 1500 eur vrátane DPH. Spoločnosť je povinná zaplatiť ho vždy do konca prvého mesiaca daného polroku na základe faktúry vystavenej mestom.

„Nájomca uhradí pomernú časť nájomného za rok 2016, v ktorom táto zmluva nadobudla účinnosť, na základe faktúry vystavenej prenajímateľom a v lehote splatnosti stanovenej na vystavenej faktúre, ktorá nebude kratšia ako 30 dní odo dňa doručenia nájomcovi,“ informuje zmluva.

Betónový skelet rozostavaného obchodno-zábavného centra stojí na brehu rieky Nitry už deväť rokov. Kedy chce investor stavbu dokončiť, stále nie je známe.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X