Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bývalé kasárne otvorili pre verejnosť
ilustračné: SITA
23. októbra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skMesto Nitra, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto si prenajalo od cirkvi pozemok na desať rokov, toľkoto zaň bude platiť

Mesto Nitra si od Rímskokatolíckej cirkvi (Sídelná kapitula Nitra) prenajalo pozemok, ktorý sa nachádza na Zobore v areáli bývalých kasární.

Konkrétne ide o pozemok, ktorý má celkovú rozlohu 13.667 metrov štvorcových. Dôvodom prenájmu je, ako uvádza zverejnená zmluva, že mesto Nitra je investorom a stavebníkom objektu „Materská škola kasárne pod Zoborom Nitra, prestavba a prístavba objektu na Martinskom vrchu“.

Mesto však do prenájmu nezobralo celú parcelu, ale len jej časť. „Prenajímateľ touto zmluvou prenajíma a nájomca berie do nájmu časť o výmere záberu 937 metrov štvorcových z pozemku pare. č. 4450/269, ktorý bude dotknutý plánovanou stavbou,“ píše sa v zmluve.

Súčasťou plánovanej stavby má byť aj zásobovacia cesta, chodníky, plocha vyznačených parkovísk na ceste či plocha, ktorá si vyžiada sadové úpravy.

Nájomnú zmluvu uzatvorila Nitra s cirkvou na desať rokov a doba nájmu začína plynúť prvým dňom začiatku realizácie plánovanej stavby. „V prípade, že nájomca nezačne s výstavbou objektov do 31. 12. 2019, nájomná zmluva zaniká, ak sa zmluvné strany nedohodnú inak,“ uvádza dokument.

Zmluvné strany sa dohodli na nájomnom vo výške 0,97 eur za meter štvorcový na rok. Pri celkovej výmere predmetu nájmu to predstavuje sumu 908,89 eur za rok. Nájomné je zároveň oslobodené od dane z pridanej hodnoty.

„Nájomca je povinný dohodnuté nájomné uhrádzať za kalendárny rok jednorazovo vopred na základe faktúry vystavenej prenajímateľom a v lehote splatnosti stanovenej na vystavenej faktúre, ktorá nebude kratšia ako 14 dní odo dňa jej doručenia nájomcovi,“ spresňuje zmluva.

Mesto sa podpisom zmluvy zároveň zaviazalo, že „po ukončení realizácie stavby dá vyhotoviť geometrický plán na porealizačné zameranie stavby, ktorým sa spresní výmera záberu predmetných pozemkov“.

Cirkev sa zaviazala, ako majiteľ predmetného pozemku, že pozemok a ani jeho časť „neprevedie do vlastníctva inej osoby bez písomného súhlasu Nájomcu, a ani ich nezaťaží právom tretích osôb, ktoré by znemožnili vykonávať práva vyplývajúce z tejto zmluvy“.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X