Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pozemok 465468.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
8. novembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto bude predávať pozemky, pýta 62 eur za meter štvorcový bez DPH

Mesto Nitra bude predávať pozemky, ktoré sa nachádzajú na Hornočermánskej ulici v Nitre. Konkrétne ide o tri pozemky ornej pôdy.

Radnica predloží poslancom Mestského zastupiteľstva v Nitre návrh o odpredaji pozemkov. O ich osude rozhodnú poslanci na najbližšom zasadnutí MsZ, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 10. novembra 2016.

Podľa materiálu, ktorý bude na zasadnutí predložený, ide o pozemok o výmere 494 metrov štvorcových, ďalší s výmerou 770 metrov štvorcových a posledný s výmerou 772 metrov štvorcových.

Mesto chce pozemky predať prostredníctvom obchodnej verejnej súťaže. Pozemky, ktoré sa nachádzajú v mestskej časti Čermáň, sú podľa územného plánu súčasťou plôch funkčne určených pre bývanie. „Z hľadiska priestorového usporiadania je v predmetnej lokalite stanovená zástavba uličná voľná od 1 NP do 4 NP s koeficientom zastavanosti kz > = 0,6 vrátane spevnených plôch a chodníkov. Upozorňujeme, že pozemky nemajú zabezpečený prístup z verejnej miestnej komunikácie a sú vpolohe navrhovanej verejnoprospešnej stavby VPS č. 1.20 – Prepojovacia komunikácia Šúdol,“ píše sa v správe, ktorá bude predložená poslancom.

„Plochy funkčne určené pre bývanie sú určené prednostne pre funkcie a zariadenia najmä v individuálnych formách bývania – táto funkcia je prevládajúca. Na vymedzených plochách sa nevylučuje umiestnenie doplnkových funkcií zložiek vybavenosti v monofunkcii a aj v integrácii s objektmi bývania, v charaktere lokálnych rekreačných zariadení, verejnej zelene a zariadení technickej vybavenosti, ak tieto negatívne nevplývajú na priestory a prostredie bývania,“ dopĺňa materiál.

Navrhovateľom na odkúpenie pozemkov môže byť právnická osoba alebo fyzická osoba – podnikateľ či fyzická osoba staršia ako 18 rokov, ktorá je spôsobilá na právne úkony. Navrhovateľ zároveň musí mať splnené všetky daňové a iné povinnosti voči mestu.

Navrhovateľ má právo obhliadky nehnuteľnosti a výsledkom obchodnej verejnej súťaže bude uzatvorenie kúpnej zmluvy.

Záujemca o pozemok alebo pozemky musí pri predkladaní ponuky o odkúpenie nehnuteľnosti zložiť na účet mesta Nitra časť kúpnej ceny ako vinkuláciu vo výške 15.000 eur v prípade záujmu o odkúpenie nehnuteľnosti pre príslušný predmet OVS.

Navrhovateľ ďalej pri predkladaní ponuky o odkúpenie nehnuteľností zloží na účet mesta finančnú zábezpeku vo výške 2.500 eur, ktorá prepadne v prospech mesta v prípade, ak víťaz OVS neuzatvorí kúpnu zmluvu do 30 dní od výzvy na jej podpísanie.

„Kupujúci určený ako víťaz OVS uhradí celú finančnú čiastku pri podpise kúpnej zmluvy (zníženú o vinkuláciu a finančnú zábezpeku). Neúspešným navrhovateľom bude vinkulácia a finančná zábezpeka vrátená do 10-tich pracovných dní od oznámenia o výsledku OVS,“ píše sa v materiáli, ktorý vo štvrtok predložia mestským poslancom.

Lehota na ukončenie OVS bola určená do 31. marca 2017. „OVS bude ukončená podpísaním zmluvy s víťazom súťaže. Do tohto termínu sú navrhovatelia viazaní svojimi súťažnými návrhmi,“ dopĺňa návrh.

Znalecký posudok zo dňa 25. októbra 2016 určil jednotkovú hodnotu pozemkov vo výške 61,94 eur za meter štvorcový bez DPH. Minimálnu kúpnu cenu za meter štvorcový preto v návrhu určili na 62 eur plus DPH.

„Po schválení súťažných podmienok v Mestskom zastupiteľstve v Nitre bude obchodná verejná súťaž vyhlásená do 21 dní,“ uzatvára predkladaný materiál.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X