Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gymnazium_golianova_maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
17. januára 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto predá Gymnázium na Golianovej ulici kraju

Gymnázium na Golianovej ulici zmení vlastníka. Mesto Nitra predá budovy školy Nitrianskemu samosprávnemu kraju za 3 525 690,64 eura. Sumu odklepli mestskí poslanci v decembri na zastupiteľstve.

Dôvodom predaja je snaha o vysporiadanie vlastníckych vzťahov, keďže stredné školy sú v zriaďovateľskej pôsobnosti vyšších územných celkov. Pred rokmi pri reforme verejnej správy a decentralizácii sa však stala chyba – Nitriansky samosprávny kraj je síce zriaďovateľom gymnázia, no nehnuteľnosti patria mestu. V súčasnosti sú zverené do správy spoločnosti Službyt Nitra, s. r. o., ktorá uzatvorila s krajom nájomnú zmluvu na 15 rokov od 1. októbra 2010.

Tri milióny eur uhradí kraj do 60 dní od podpisu kúpnej zmluvy a zostávajúcu časť vo výške 525 690,64 eur zaplatí formou splátok rozdelených na tri roky počnúc rokom 2018. Pozemky bude mať zatiaľ v nájme za symbolické euro ročne. „V ďalšej fáze vysporiadania vlastníckych vzťahov medzi mestom Nitra a Nitrianskym samosprávnym krajom budú zamenené za nehnuteľnosti vo vlastníctva Nitrianskeho samosprávneho kraja, ktoré sú v užívaní mesta Nitra,“ informovala radnica.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X