Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Krátka ulica, Nitra
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
mapy.google.sk
7. júla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto bezplatne požičalo pozemok súkromnej firme. Dôvodom je vstavba podkrovných bytov

Mesto Nitra uzatvorilo zmluvu so spoločnosťou FLET, s.r.o., jej predmetom je výpožička pozemku. Konkrétne ide o záhradu o výmere 105 metrov štvorcových, ktorá patrí k bytovému domu na Krátkej ulici č. 2 v Nitre.

Tento pozemok požičalo mesto spomínanej firme bezplatne. Zmluva bola uzatvorená na dobu určitú, a to od 28. júna 2016 do dňa ukončenia stavebných prác. Tie by však nemali trvať dlhšie než 6 mesiacov odo dňa nadobudnutia platnosti zmluvy.

Pozemok bol vypožičaný za účelom umiestnenia stavebného materiálu a zberných kontajnerov na stavebný odpad. Dôvodom je rekonštrukcia strechy a fasády bytového domu k pripravovanej stavbe „Vstavba podkrovných bytov, Krátka 2, Nitra“.

Ako uvádza zmluva, v prípade ukončenia výpožičky je firma povinná vrátiť predmetný pozemok do 7 dní od ukončenia výpožičky do pôvodného stavu, t. j. do stavu, v akom bol pozemok v čase uzavretia tejto zmluvy.

Spoločnosť FLET, s.r.o. sa podpisom zmluvy zároveň zaviazala, že pozemok bude využívať na účel dohodnutý v zmluve. Zmena účelu je možná iba po dohode zmluvných strán, informuje dokument, ktorý mesto zverejnilo na svojej stránke.

Spoločnosť sa taktiež zaviazala, že po ukončení prác spojených s pripravovanou stavbou, na vlastné náklady zrekultivuje zeleň na tomto pozemku a zabezpečí úpravu okolia bytového domu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X