Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Podzamska_parkovanie.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
26. mája 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto povolilo výstavbu plota v nesúlade s normou, obyvatelia majú problém dostať sa domov

Investor, ktorý plánuje výstavbu polyfunkčného objektu na Podzámskej ulici v centre Nitry, si oplotil pozemok. Plot však postavil až na úplnom okraji pozemku rovno pri vozovke, čím porušil normu. Mesto mu to schválilo.

Norma STN 73 6110/Z1 stanovuje, že pol metra od obrubníka miestnej komunikácie nemôže byť žiadna pevná prekážka. Stavebník však pol metra nedodržal. Osadenie plotu vopred ohlásil, mestský stavebný úrad mu to schválil. Obyvatelia bytoviek na Podzámskej 30 a 32 poukazujú na to, že teraz majú problém dostať sa autom po úzkom úseku k svojim garážam. Po celej dĺžke tohto jediného prechodu pre autá, ktorý vedie k domu, totiž parkujú autá.

Je to proti všetkým normám. Keby náš dom začal horieť, hasiči sa k nám nedostanú. Problém mali aj smetiari, smetný kôš sme mali vysunutý až na cestu, so odpadkami sme museli prejsť hodný kus,“ povedala obyvateľka Podzámskej 30. Mesto na otázku, prečo povolilo výstavbu oplotenia v rozpore s platnou normou, neodpovedalo. Rovnako ani na otázku, či bude túto situáciu nejak riešiť. „Každá jedna pevná prekážka na oboch stranách musí byť vzdialená od vozovky 0,5 metra,“ potvrdila radnica. „Autá tam nemôžu parkovať, je to v rozpore s pravidlami o cestnej premávke,“ napísal Andrej Jančovič z radnice.

Podzamska.jpg
Parkovanie pri plote. Foto: © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Obyvatelia Podzámskej ulice nedávno spísali proti výstavbe pred svojimi oknami petíciu. Poukazujú v nej na to, že sa zastavia jedna z posledných zelených plôch v centre mesta, novostavba im výrazne zníži komfort bývania a skomplikuje dopravnú situáciu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X