Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
resize_1407912424
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
14. augusta 2014 Správy Nitra od NitraDen.sknitra.sk nitra.sk

Mesto postavilo štyri nové detské ihriská, po prázdninách pribudne ďalších päť

Mesto Nitra postavilo pre deti štyri nové ihriská, konkrétne v lokalitách na na Bellovej ulici na Klokočine, pri novom dopravnom ihrisku na Chrenovej, na Párovciach (na snímke) a na Golianovskej ulici v Janíkovciach. Mesto Nitra tak pokračuje v komplexnej starostlivosti o detské hracie prvky vo všetkých mestských častiach.

Práce realizoval akademický sochár Jozef Kliský, náklady dosiahli 45 250 eur. Ihriská sú v prevádzke od júna, deti majú k dispozícii multifunkčné zostavy so šmýkačkami, hojdačkami a preliezačkami. Ich technické parametre  určilo mesto v súťažných podmienkach. Samozrejmosťou je aj ďalšia občianska vybavenosť – lavičky, odpadkové koše a informačné tabuľe. Ihriská spĺňajú prísne európske normy, vyrobené sú z dreva.

Po prázninách bude postavených ďalších päť ihrísk – na Mostnej ulici pri materskej škole, na Čajkovského ulici na Klokočine, na Dvorčanskej ulici v Krškanoch, na Južnej ulici na Čermáni a na  Topoľovej ulici na Chrenovej.

V týchto dňoch bola vyhlásená nová súťaž, v ktorej mesto hľadá zhotoviteľa. Ihriská by sa mali realizovať v polovici septembra. Víťaz súťaže bude mať na zhotovenie dva mesiace. V Nitre sú takmer tri stovky detských ihrísk, v minulosti boli pri každom obytnom dome. Ich údržba je drahá, preto mesto dalo v uplynulých týždňoch urobiť ich pasportizáciu. Zamestnanci mesta pripravujú správu pre poslancov, ktorí by ju mali  dostať v septembri.

Odporúčané články

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X