Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vznikajúca stavba na Rybárskej ulici
Foto: NitraDeň.sk
23. marca 2018 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Mesto pošle štátny stavebný dohľad na ubytovňu pre cudzincov, ktorej základy už stoja na Rybárskej ulici v Nitre

Na Rybárskej ulici v Nitre by mala vyrásť ubytovňa, ako sme vás pred časom informovali, podľa miestnych obyvateľov tam majú byť ubytovaní cudzinci. Práve tento fakt vyvolal u miestneho obyvateľstva obavy, a tak bola spísaná petícia proti výstavbe.

Návrh na vydanie územného rozhodnutia novostavby „Ubytovňa pre zamestnancov“ na Rybárskej ulici v Nitre bol podaný ešte 7. júla minulého roka. Navrhovateľom stavby je spoločnosť BULLA s.r.o. so sídlom na Dlhej ulici v Nitre. Ako uviedla hlavná kontrolórka mesta Nitra Darina Keselyová v ozname o výsledku prešetrenia petície, k návrhu boli predložené kladné stanoviská dotknutých orgánov.

Mesto Nitra na základe toho, ako príslušný stavebný úrad, oznámilo začatie územného konania dotknutým orgánom a známym účastníkom územného konania. Stalo sa tak 10. januára tohto roka.

„Stavebný úrad v oznámení upozornil účastníkov konania a dotknuté orgány, že podľa § 36ods. 1 stavebného zákona môžu svoje námietky a pripomienky k návrhu vzniesť najneskôr pri ústnom pojednávaní, inak sa na ne neprihliadne. V stanovenej lehote účastníci územného konania vzniesli písomné námietky a pripomienky, z ktorých vyplýva, že na pozemkoch, na ktorých má byť umiestnená navrhovaná stavba, prebieha stavebná činnosť a sú vybudované základové konštrukcie. Na základe týchto skutočností stavebný úrad vykoná podľa § 98 stavebného zákona štátny stavebný dohľad a ďalej bude pokračovať v zmysle ustanovení stavebného zákona,“ uvádza Keselyová.

Zaujímalo nás, aký názor majú na vybudovanie ubytovne poslanci Mestského zastupiteľstva v Nitre, či sú za vybudovanie ubytovne alebo proti nej a takisto, či sa budú snažiť výstavbu zastaviť. Nakoľko Rybárska ulica sa nachádza v časti Staré mesto, ale zároveň je v blízkosti Mlynáriec, oslovili sme poslancovi z týchto dvoch mestských častí.

Poslanec z výboru mestskej časti Staré mesto Ján Greššo s výstavbou nesúhlasí. „Som jednoznačne proti tejto a rovnako aj proti iným podobným výstavbám v Nitre. Žiaľ, boj proti výstavbe tohto typu (častokrát nespĺňajú tieto stavby atribúty trvalej stavby, ale len stavby dočasného charakteru) je veľmi ťažký, nakoľko máme územný plán, ktorým sa musíme riadiť. ÚP dovoľuje budovať takéto stavby v určených lokalitách. Určite sa však budem snažiť o to, aby takéto stavby nevznikali. Som toho názoru, že ubytovanie tohto typu by malo byť v dostatočnej miere vybudované v rámci továrne, prípadne v jej tesnej blízkosti vrátane základnej vybavenosti,“ uviedol Greššo.

Proti výstavbe je rovnako ďalší poslanec MsZ Nitra Ján Vančo, ktorý je zároveň predsedom výboru mestskej časti č. 2 (Staré mesto). „Výbor mestskej časti Staré mesto nesúhlasí s ubytovňou pre cudzincov. Vyžiadali sme si stanovisko od UHA a komisie výstavby. Nie sú tam ani parkovacie miesta. Pán Bulla tvrdil, že to budú zamestnanci jeho firmy zo Slovenska. Pokiaľ mám poslednú informáciu, je to pozastavené,“ povedal Vančo.

Zvyšní oslovení poslanci nám doposiaľ nezaslali svoje stanovisko, po jeho doručení ho doplníme do článku. O výstavbu ubytovne na Rybárskej ulici, v ktorej majú byť ubytovaní občania inej národnosti než slovenskej, sa zaujímame aj naďalej a po získaní nových faktov vám prinesieme aktuálne informácie, sledujte NitraDen.sk.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X