Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
mestská polícia Nitra
Foto: ilustračné, NitraDen.sk
3. februára 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Mesto posilní bezpečnosť, pribudnú kamery i nové pracovisko mestskej polície

Pracovisko by malo vzniknúť v mestskej časti Dražovce v priemyselnom parku, kde bude stavať svoj závod automobilka Jaguar Land Rover. V súčasnosti má Mestská polície v Nitre dva obvody – Mesto a Klokočina.

Náčelník mestskej polície Erik Duchoň navrhuje postupne zvyšovať počet mestských policajtov o päť ročne. Za ideálny stav považuje pomer jeden príslušník na tisíc obyvateľov, čo by bolo zhruba 80 až 90 policajtov pre mesto Nitra. V súčasnosti má mestská polícia 51 príslušníkov, z toho 34 v obvode Mesto a 19 v obvode Klokočina, pričom v každom obvode sú v súčasnosti dve ženy na materskej dovolenke. Nájsť vhodných kandidátov na mestských policajtov pritom nie je ľahké.

Skúsenosť posledných rokov ukazuje, že len pri vyšetrení duševného stavu psychologicko-diagnostickým vyšetrením uchádzačov je 60- až 65-percentná neúspešnosť. Pritom na toto vyšetrenie je vyslaných len približne 35 percent uchádzačov, ktorí uspeli pri prijímacom pohovore,“ informoval Duchoň v správe, ktorú predložil mestským poslancom na januárovom zastupiteľstve.

V roku 2015 pribudlo do mestského kamerového systému sedem kamier – na križovatke ulíc Párovská – Mariánska, na parkovisku pred zimným štadiónom, v mestskom parku Sihoť, v mestskej časti Dražovce pri obchode Jednota, na Staničnej ulici, na križovatke ulíc Bellova – Čajkovského a na tržnici na Jurkovičovej ulici. V súčasnosti sa mestská polícia uchádza o peniaze v rámci projektu Šanca pre Bezpečnosť z výzvy Rady vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality.

V prípade úspešnosti projektu pribudne v Nitre šesť nových kamier, a to na križovatke ulíc Cintorínska – Štúrova , v okolí azylového domu a nocľahárne pred Bezdomovcov, na križovatke ulíc Janka Kráľa – Vodná, na križovatke ulíc Kmeťova – Popradská, na križovatke ulíc Samova – Východná a na ulici Dolné Hony v priemyselnom parku.

Pre zvýšenie počtu kamier bude treba personálne posilniť pracovisko mestského kamerového systému, ktoré je chránenou dielňou. V uplynulom kalendárnom roku sa podarilo prepojiť mestský kamerový systém na pracovisko Policajného zboru Slovenskej republiky. „Domnievam sa, že toto prepojenie je pilotným projektom a v rozsahu mesta Nitry ho nemá žiadne iné mesto v Slovenskej republike,“ informoval Duchoň.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X