Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Horizon33_2013-9-10_15-12-2
10. decembra 2013 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. maps.google.com

Mesto ponúkne bývalé Kino Lipa na predaj

Nitra 10. decembra – Na rokovanie mestského zastupiteľstva, ktoré bude 12. decembra, je už pripravený návrh podmienok verejnej obchodnej súťaže. Kino bolo skolaudované v roku 1990, svojmu účelu však prestalo slúžiť už pred niekoľkými rokmi. Časť priestorov dnes majú prenajaté viaceré prevádzky. Celkovo tu radnica eviduje 17 platných nájomných zmlúv, z ktorých je v roku 2013 plánovaný príjem vo výške približne 52.000 eur.

Ako sa uvádza v znaleckom posudku, stavba je napojená na verejný vodovod, plynovod, kanalizáciu a elektrickú sieť. Jej údržba je dobrá a technický stav zodpovedá primeranému opotrebeniu a základnej životnosti 90 rokov. Niektoré priestory sú dodatočne klimatizované. „Navrhovateľ pri predkladaní ponuky o odpredaj nehnuteľností zloží na účet mesta Nitry časť kúpnej ceny ako vinkuláciu vo výške 400.000 eur a finančnú zábezpeku vo výške 50.000 eur. Tá prepadne v prospech mesta Nitra v prípade, ak víťaz súťaže neuzatvorí kúpnu zmluvu do 30 dní od výzvy na jej podpísanie. Minimálna kúpna cena je 1.732.937,36 eura,“ uvádza mesto v podmienkach verejnej obchodnej súťaže. Z nich tiež vyplýva, že pri rozhodovaní o víťazovi súťaže bude rozhodovať cena i ďalšie využitie budovy v pomere 70 ku 30 percent.

Ešte koncom leta prejavili o Kino Lipa záujem tri spoločnosti. Na svoje podnikateľské účely si chcela tieto priestory dlhodobo prenajať firma M. Z., s. r. o. Záujem o prenájom spodného podlažia prejavila aj spoločnosť TESCO STORES SR, a. s. O odkúpenie budovy mal záujem obchodný reťazec Nitra Zdroj, a. s. „Len-čo je viacero žiadateľov, tak je veľmi ťažko niekomu to predať alebo prenajať v nejakom osobitnom režime, alebo v osobitnom záujme. Preto sme odporúčali odpredaj budovy prostredníctvom obchodno-verejnej súťaže,“ povedal ešte v septembri nitriansky primátor Jozef Dvonč.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X