Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bohoslužžba v kostole po 235 rokoch
ilustračné: SITA
25. decembra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Mesto podporí v roku 2018 kultúrne projekty a obnovu pamiatok 90-tisíc eurami

Mesto Nitra podporí v roku 2018 rôzne projekty v oblasti kultúry a obnovy pamiatok sumou 90-tisíc eur. Z toho pôjde 40-tisíc eur na záchranu a obnovu národných kultúrnych pamiatok a pamätihodností, 38-tisíc eur na projekty v oblasti rozvoja, ochrany a šírenia duchovných a kultúrnych hodnôt a 12-tisíc eur prerozdelil po menších sumách do 2 000 eur na projekty primátor Jozef Dvonč.

Medzi podporenými projektami je napríklad vytvorenie stálej zážitkovej expozície o histórii v areáli Zoborského kláštora s termínom realizácie marec až jún 2018. Univerzita Konštantína Filozofa pripraví muzikál Jesus Christ Superstar, Staré divadlo Karola Spišáka tradičný festival Stretnutie, Setkání, Spotkanie, Találkozás. Pri príležitosti 770. výročia udelenia kráľovských výsad mestu Nitra, ktoré bude v budúcom roku, zrealizuje Agentúra EPS historické scénky zobrazujúce dopad privilégií na život obyvateľov v Nitre. Mesto finančne podporí aj dva medzinárodné folklórny festivaly Akademická Nitra 2018 a Slavica Festival 2018.

Súkromné konzervatórium na Krčméryho ulici pripraví muzikálovú komédiu Mníšky, Divadlo Andreja Bagara dostane dotácie na dve inscenácie. Menšie príspevky pôjdu aj pre medzinárodný festival verklikárov Nitránska verklikáreň 2018 a na publikáciu a konferenciu 30 rokov výskumu Nitrianskeho hradu, ktoré plánuje Archeologický ústav v Nitre. Slovenská Orffova spoločnosť chystá na budúci rok medzinárodný festival dávnej hudby Vandrovali hudci. Medzi podporenými projektami je napríklad aj Leto na hrade 2018, ktoré bude zahŕňať koncerty a premietania filmov v hradnom areáli počas letných mesiacov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X