Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
čierna skládka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
28. júla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto podalo ďalšiu žiadosť o dotáciu na odstránenie čiernych skládok

Mesto podalo 18. júla žiadosť na Environmentálny fond o poskytnutie podpory formou dotácie v rámci projektu Sanácia nelegálnych skládok odpadu v meste Nitra.

Pokiaľ by mesto so svojou žiadosťou na Recyklačnom fonde opätovne uspelo, získalo by subvenciu vo výške 58 132 eur. Mesto Nitra už získalo z Recyklačného fondu dotáciu v roku 2015, kedy v rámci programu Veľké upratovanie získalo na odstránenie čiernych skládok spomedzi 219 žiadateľov najvyššiu dotáciu vo výške 111-tisíc eur.

„Budem rád, ak bude aj ďalšia finančná podpora z Environmentálneho fondu úspešná a pomôže vyčistiť kritické lokality od nezodpovedného správania niektorých jednotlivcov. Som však presvedčený o tom, že väčšina z vás určite vie, že za účelom odvozu odpadu mesto každoročne schvaľuje harmonogram jarného a jesenného upratovania vo všetkých mestských častiach a na účely zvozu odpadu sú tiež v Nitre zriadené zberové dvory,“ uviedol primátor Nitry Jozef Dvonč.

Environmentálny fond bude pri vyhodnocovaní žiadostí pravdepodobne zohľadňovať viaceré kritériá, ktorými budú zhoda s regionálnymi a európskymi stratégiami i koncepciami, spôsob odstránenia umiestneného odpadu či opatrenia na elimináciu vzniku miest s nezákonne umiestneným odpadom do budúcnosti. Ak by bola žiadosť (o ktorej sa rozhodne po zosumarizovaní všetkých žiadostí po 1. auguste 2016) úspešná, čierne skládky by boli odstránené v lokalitách Horné a Dolné Krškany, Janíkovce a Párovské Háje.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X