Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bývalé kasárne otvorili pre verejnosť
ilustračné: SITA
16. marca 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

Mesto podá žiadosti o eurofondy na nové škôlky a cyklotrasy

Mesto Nitra podá žiadosti o nenávratný finančný príspevok z eurofondov na zriadenie dvoch nových materských škôl, výstavbu cyklotrás aj cyklolávky. Schválili to mestskí poslanci na marcovom zastupiteľstve.

V areáli bývalých kasární pod Zoborom má vzniknúť Materská škola Dobšinského, kde bude šesť tried pre 144 detí. Predpokladaný termín otvorenia škôlky je 1. september 2018. Mesto plánuje zriadiť aj Materskú školu Na Hôrke 30, ktorá vznikne úpravou nevyužitých priestorov Základnej školy Na Hôrke 30. Otvoriť tam majú dve triedy pre spolu 45 detí.

Mesto chce získať peniaze z Integrovaného regionálneho operačného programu aj na niekoľko cyklotrás a výstavbu cyklolávky cez rieku Nitra, ktorá spojí sídlisko Chrenová s Kalváriou. Celkové náklady predstavujú zhruba štyri milióny eur.

Ako informoval primátor Nitry Jozef Dvonč, peniaze sú alokované a do konca septembra alebo októbra by mohli byť cyklotrasy hotové. „Celé je to robené tak, aby sa prepojilo to, čo je doteraz vybudované. Väčšina cyklotrás by mala slúžiť aj k preprave do zamestnania,“ povedal Dvonč.

Mesto sa bude uchádzať o financie na prvú a druhú etapu cyklistického chodníka medzi Nitrou a Vrábľami, na cyklotrasu vedúcu z Klokočiny na autobusovú stanicu aj na cyklotrasu od Univerzitného mosta cez Mostnú a Jesenského ulicu do mestského parku. Projekt podá aj na druhú etapu cyklotrasy na Chrenovej, ktorá spojí Triedu Andreja Hlinku s Dlhou ulicou.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X