Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro peniaze eurobankovky thinkstock
Foto: ilustračné, thinkstockphotos
7. decembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Mesto počíta na rok 2017 s viac ako 53 miliónmi eur. Do čoho plánuje investovať?

Mesto Nitra plánuje budúci rok hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom viac ako 53 miliónov eur. Počíta s tým návrh rozpočtu, ktorý budú schvaľovať mestskí poslanci na zastupiteľstve 15. decembra.

Najväčšiu časť rozpočtu pohltí školstvo, na ktoré je by malo ísť vyše 22 miliónov eur, teda približne 42 percent rozpočtu. Mesto financuje základné a materské školy, jasle, základnú umeleckú školu, centrá voľného času, školské jedálne a kluby. Okrem toho prispieva na neštátne školy a zariadenia. Rozpočet počíta aj so 82 200 eurami na nákup prevádzkových strojov a zariadení do školských jedální základných škôl, ďalších 32 000 eur má ísť pre jedálne materských škôl.

Téma alarmujúceho vybavenia školských jedální v poslednom čase viackrát rezonovala na mestskom zastupiteľstve. V októbri navrhla nezávislá poslankyňa Marta Rácová vyčleniť na nákup nového vybavenia pre budúci rok spolu 100-tisíc eur, jej návrh vtedy neprešiel.

V oblasti investičných akcií je v pláne napríklad oprava čelnej fasády mestského úradu za 100-tisíc eur, opravy školských budov s predpokladanými nákladmi 250-tisíc eur alebo opravy športových areálov a objektov za 50-tisíc eur. Ako „ostatné požiadavky nad schválený limit na rok 2017“ sú v návrhu uvedené viaceré už avizované investičné akcie, ako je oprava lávky v Mestskom parku na Sihoti, nákup nových lavičiek na sídliská aj do parku, nákup ďalekohľadu na Kalváriu, mobiliár a kvetináče v meste či odvlhčenie synagógy.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X