Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
nitriansky hrad
Foto: ilustračné, NitraDeň.sk, VC
3. decembra 2019 Správy Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Mesto počas sneženia vyhlásilo čiastočnú pohotovosť, prvý sneh v Nitre nespôsobil problémy

Tak ako v minulom roku, tak i teraz je obyvateľom k dispozícií telefonická linka určená na nahlasovanie kritických úsekov komunikácii.

December so sebou priniesol prvú snežnú nádielku a v pohotovosti boli preto aj mestské služby. Stredisko mestských služieb Nitra vyhlásilo pre sneženie čiastočnú pohotovosť a vyslalo do ulíc šesť mechanizmov. „Začali sme hneď aj s posypom komunikácií, čím sme eliminovali možnosť tvorby poľadovice. Keďže cez deň je teplota vzduchu nula stupňov, sneh na vozovke neprimŕza, nevyskytujú sa žiadne komplikácie a cesty sú zjazdné,“ informoval vedúci Strediska mestských služieb Ľubomír Muzika.

Doprava zostala neobmedzená a to aj autobusová. „Z dôvodu sneženia nezaznamenal ani dispečing Arriva Nitra žiadne problémy ani meškanie liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD),“ informoval Vladimír Šimko, zástupca dopravnej spoločnosti Arriva Nitra. „Jediným ranným problémom bol výpadok linky č. 24 zo Železničnej stanice Nitra, čo bolo vinou techniky a nie kvôli sneženiu,“ vysvetlil Vladimír Šimko.

Chodníková novela

Radnica musí po chodníkovej novele udržiavať viac ako 400 kilometrov chodníkov, preto v uplynulých dňoch hľadalo brigádnikov. Tí by mali pomáhať mestu s chodníkmi za odmenu 5 eur na hodinu.

Veríme, že nasadená technika aj pracovníci SMS a lepšie rozdelenie priorít na čistenie chodníkov v operačnom pláne zimnej údržby prispeje k tomu, že na frekventovaných úsekoch budú chodníky, ale aj mosty a autobusové zastávky vyčistené výrazne skôr ako v minulých rokoch,“ povedal hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek.

Tak ako v minulom roku, tak i teraz je obyvateľom k dispozícií telefonická linka určená na nahlasovanie kritických úsekov komunikácii. Sídlom dispečingu je areál Službytu na Ulici Janka Kráľa č. 122 v Nitre, telefónne číslo 0914 352 806.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X