Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tehly, výstavba
ilustračné: pixabay.com
10. júla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Mesto oznámilo začatie územného konania o umiestnení bytového domu Platinum na Čermáni

Mesto oznámilo verejnou vyhláškou začatie územného konania o umiestnení stavby a využívaní územia s nariadením ústneho pojednávania. Vyhláška sa týka novostavby – bytového domu Platinum v mestskej časti Čermáň.

Ako sa ďalej vo zverejnenom dokumente píše, stavba bude v rozsahu bytový dom, komunikácie / spevnené plochy, vodovodná prípojka, kanalizačná prípojka, dažďová a splašková kanalizácia, teplovodný kanál, prekládka teplovodného kanála a elektrická prípojka.

Bytový dom sa nachádza na parcele číslo 4821/127 v katastrálnom území mesta Nitra. Navrhovaná stavba je monofunkčná a určená na trvalé bývanie. Objekt má byť bez podpivničenia so šiestimi nadzemnými podlažiami, pričom siedme podlažie má byť ustúpené. Bytový dom bude zastrešený plochou strechou a časť strechy tvorí pochôdzna terasa.

Pri realizácii objektu sa vytvorí celkových 21 bytových jednotiek s technickým a skladovým zázemím. K dispozícii bude aj hromadná garáž, ktorá sa nachádza na 1 nadzemnom podlaží s počtom 31 stojísk. „1. NP bude využité na situovanie hromadnej garáže a vstupných priestorov, 2. NP tvoria tri byty a odkladacie komory ku všetkým bytom a na 3. NP až 7. NP sú situované byty, celkovo je v objekte 21 dvojizbových bytov, z ktorých každý má balkón; na ustúpenom 7. NP majú byty naviac strešné terasy,“ píše sa vo vyhláške.

Stavebný objekt bude osadený na pozemok, ktorý je napojený vo vopred schválených pripojovacích miestach na príslušné inžinierske siete, akými sú elektrická energia, verejný vodovod, verejná kanalizácia. Vykurovanie objektu zabezpečí teplovod z kotolne C1 na spaľovanie zemného plynu.

„Prístup do areálu bytového domu a do garáže domu bude zabezpečený z Potravinárskej ulice; vjazd do garáže bytového domu bude nadväzovať na vozovku na Potravinárskej ulici (Potravinárska ulica je v tomto úseku jednosmerná, čomu bude prispôsobené aj dopravné napojenie bytového domu); prístup do garáže bytového domu bude zabezpečený prístupovou komunikáciou do garáže,“ spresňuje zverejnený dokument.

Mesto Nitra ako príslušný stavebný úrad oznámilo začatie územného konania o umiestnení stavby a súčasne nariadilo na prerokovanie návrhu ústne pojednávanie, ktoré sa bude konať v piatok 3. augusta 2018 o 9.00 h. na Mestskom úrade v Nitre v miestnosti č. 506.

„Stavebný úrad v súlade s § 36 ods.1 stavebného zákona upozorňuje účastníkov územného konania, že svoje námietky a pripomienky k návrhu môžu uplatniť najneskôr pri ústnom pojednávaní, inak sa na ne neprihliadne. Rovnako v súlade s § 42 ods.5 stavebného zákona stavebný úrad upozorňuje účastníkov územného konania, že v odvolacom konaní sa neprihliadne na námietky a pripomienky, ktoré neboli uplatnené v prvostupňovom konaní v určenej lehote, hoci uplatnené mohli byť,“ spresňuje radnica.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X