Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. júla 2014 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 maps.google.sk

Mesto otvorilo stravovaciu prevádzku v bývalom hoteli Olympia

V bývalom hoteli Olympia je zriadené denné centrum pre seniorov, stravovacia prevádzka je určená nielen im, ale aj pre verejnosť

NITRA 30. júla – Mesto Nitra otvorilo stravovaciu prevádzku v bývalom hoteli Olympia. Určená je pre širokú verejnosť a mesto ju bude využívať aj ako vývarovňu pre dôchodcov. Prevádzkuje ju Správa zariadení sociálnych služieb. Do zrekonštruovaných priestorov bývalého hotela presťahovali aj denné centrum pre seniorov. To doteraz sídlilo v budove Materskej školy na ulici Okánika. V bývalom hoteli Olympia však ešte stále prerábajú ubytovaciu časť, kde by malo byť 56 prevažne jednoizbových bytov. „V súčasnosti v Olympii už funguje jedáleň, v ktorej sa stravujú seniori, ale určená je aj širokej verejnosti. Byty, ktoré sú určené pre mladých, v súčasnosti prerábame, budú hotové pravdepodobne v auguste a v polovici septembra by sme ich mohli odovzdávať,“ informoval primátor Nitry Jozef Dvonč. V súčasnosti sa môžu záujemcovia o prenájom bytov prihlásiť na mestskom úrade, uzávierka žiadostí je do konca júla.

Presťahovaním denného centra pre seniorov sa uvoľnili priestory v Materskej škole na ulici Okánika. Tie plánuje mesto do konca augusta prerobiť a zriadiť tu ďalšie tri triedy. Vyriešili by tak problém s nedostatkom kapacít v mestských škôlkach. „Do 1. septembra musíme pripraviť tri triedy, čo by nám pomohlo zvýšiť počet miest v materských školách a dokážeme tak umiestniť aj 47 detí, ktoré pre obmedzenú kapacitu miest nemohli do škôlky prijať,“ dodal Dvonč.

Bývalý hotel Olympia, ktorý vlastní mesto, prevádzkoval súkromný podnikateľ, po dohode so samosprávou však ukončili zmluvu predčasne. Aj napriek sankčným poplatkom to vidí vedenie mesta ako dobrý krok. Celková odhadovaná suma na tento zámer bola 460-tisíc eur, keďže mesto muselo zaplatiť nielen za stavebné úpravy, ale aj za predčasné ukončenie nájmu. Podľa primátora je to však dobrá investícia. „Jeden byt by nás mal vyjsť na 8-tisíc eur, čo je veľmi dobrá cena,“ povedal pred časom Dvonč. Mesto zároveň očakáva aj príjem zo stravovacej prevádzky.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X