Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
KNIHY: Celé Slovensko èíta deom
Deti poèas štartu projektu na podporu motivácie rodièov, aby aspoò 20 minút denne èítali svojim deom s názvom Celé Slovensko èíta deom. Bratislava, 13. november 2012. Foto: SITA/Jozef Jakubèo
9. januára 2014 Správy Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračné: SITA/AP

Mesto otvorí v budúcom školskom roku dve prvácke triedy pre nadané deti

Nitra 9. januára – Zápis detí do prvých ročníkov na nitrianskych základných školách (ZŠ) sa uskutoční v dňoch 20. až 24. januára. Kým vlani prišlo na zápis 730 detí, tento rok mesto eviduje 762 predškolákov.

Podľa slov vedúcej odboru školstva, mládeže a športu na Mestskom úrade v Nitre Márie Orságovej konečný počet žiakov prvých ročníkov bude známy až po ukončení zápisov. Dá sa však predpokladať, že na 14 ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta bude v budúcom školskom roku otvorených 37 tried pre prvákov, čo je o dve viac ako v tomto školskom roku.

„Okrem detí z Nitry nastúpilo v minulom roku do prvého ročníka na nitrianskych ZŠ 102 detí z okolitých obcí. Rovnaký počet predpokladáme aj v tomto roku,“ povedala Orságová. Pripomenula, že mesto plánuje otvoriť aj v budúcom školskom roku dve triedy pre intelektovo nadané deti.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X