Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Reklama nitra 2
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
21. septembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Mesto odstraňuje z ulíc nepovolenú reklamu, tento rok už zlikvidovali 53 reklám

Nitra sa snaží bojovať proti nepovoleným reklamám, ktoré zaplavujú mesto. V súčasnosti eviduje radnica 514 bilbordov, na ktoré bolo vydané stavebné povolenie na dobu určitú. Na 124 z nich mesto nepredĺžilo dobu trvania reklamnej stavby pre rozpor so schváleným územným plánom Nitry.

Doteraz neboli odstránené, pretože stavebníci sa opakovane odvolávajú proti rozhodnutiam mesta a vedú sa odvolacie konania na Okresnom úrade Nitra,“ uviedla zastupujúca vedúca Útvaru hlavného architekta mesta Nitry Eva Ligačová. Stavebníci majú odstrániť bilbordy na vlastné náklady. Radnica čierne reklamy pokutuje.

V roku 2016 prerokoval mestský stavebný úrad sedem správnych deliktov a uložil pokuty v celkovej výške 2 150 eur, z toho jeden prípad nie je ešte právoplatne skončený. Pokuty sú stanovené zákonom a stavebný úrad nemôže ich výšku meniť, podotkla Helena Spišiaková z odboru stavebného poriadku na nitrianskej radnici. Ich výška závisí od tzv. najväčšej informačnej plochy – napríklad za plochu od troch do 20 metrov je pokuta 250 eur. V zmysle novely stavebného zákona, ktorá platí od 2. januára 2015, nepovolené reklamné stavby už nie je možné dodatočne povoliť.

Ako informovala Ľudmila Synaková z nitrianskej radnice, v roku 2014 bolo v Nitre odstránených 150 reklamných stavieb. Mesto prerokovalo 27 správnych deliktov a uložilo pokuty za nelegálne reklamy vo výške 2 490 eur. „V roku 2015 bolo fyzicky odstránených 58 reklamných stavieb a na 95 kusov bilbordov nebola predĺžená doba trvania reklamnej stavby,“ uviedla Synaková. Pokuty dosiahli 5 050 eur. Tento rok doteraz odstránili 53 reklám.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X