Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
R1
ilustračné: NitraDeň.sk
2. januára 2014 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračné: maps.google.com

Mesto Nitra sa už roky usiluje o prepojenie priemyselného parku s cestou R1

Nitra 2. januára – Vedenie mesta aj napriek tomu verí, že by sa nová komunikácia mohla dokončiť ešte v tomto roku. Výstavba cesty sa mala pôvodne začať už v roku 2012. Mesto na tento účel získalo od Ministerstva hospodárstva (MH) SR aj účelovo viazanú dotáciu v hodnote 3.599.004,28 eura. Neskôr sa však realizácia stavby odložila. Jedným z dôvodov bolo aj zníženie počtu pracovníkov v závode firmy Foxconn, po ktorom odišli z priemyselného parku tri spoločnosti, ktoré boli na túto firmu naviazané.
Podľa nitrianskeho primátora Jozef Dvonča momentálne všetko záleží od ministerstva hospodárstva a jeho dcérskej spoločnosti MH Invest. „My nerealizujeme túto investíciu. My sme podľa zmluvy medzi ministerstvom hospodárstva a nami nositelia peňazí. Pričom ministerstvo hospodárstva si dalo podmienku, že túto stavbu bude projektovať, súťažiť a realizovať MH Invest. Naša snaha je zabezpečiť všetko tak, aby sa táto cesta postavila z tých peňazí, ktoré na to boli určené v rámci dotácie,“ povedal Dvonč. Ako pripomenul, zmluva s ministerstvom je platná do 31. 12. 2014. „To znamená, že by to malo byť do tohto dátumu vybudované,“ povedal Dvonč.
O vybudovanie komunikácie, ktorá spojí Priemyselný park Nitra – Sever s rýchlostnou cestou R1 sa mesto usiluje už viac ako šesť rokov. Po jej výstavbe sa má výrazne odľahčiť jediná prístupová cesta do priemyselnej zóny i komunikácia, ktorá vedie cez Dražovce z Nitry do Topoľčian. Viesť mala popri závode spoločnosti Foxconn Slovakia, ktorá je nástupcom firmy Sony. Výstavba cesty bola zakotvená ešte v zmluve medzi štátom a spoločnosťou Sony.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X