Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bicyklovanie bicykel šport
ilustračné: pixabay.com
14. mája 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Mesto Nitra prispeje na medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska

Mesto Nitra poskytne finančnú dotáciu na medzinárodné cyklistické preteky, vyplýva to zmluvy, ktorú radnica zverejnila na svojej webovej stránke.

Mesto Nitra poskytne dotáciu vo výške 15-tisíc eur, ktorá poputuje Slovenskému zväzu cyklistiky. Financie majú byť použité na Medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska.

Ako sa uvádza v zmluve, výška dotácie bola schválená Mestským zastupiteľstvom v Nitre dňa 5. apríla 2018. „Poskytovateľ poukáže dotáciu na účet príjemcu v termíne určenom poskytovateľom v závislosti od výšky disponibilných finančných prostriedkov na účte poskytovateľa. Poskytovateľ je oprávnený poukázať dotáciu v splátkach,“ zmluva objasňuje spôsob úhrady.

Dokument objasňuje aj to, ako má s financiami naložiť príjemca. Dotáciu je možné použiť len do konca príslušného rozpočtového roka, ktorým je v tomto prípade rok 2018. „Príjemca je povinný hospodárne a efektívne nakladať s dotáciou v súlade s účelom, na ktorý bola poskytnutá a s podmienkami uvedenými v zmluve,“ uvádza zmluva. Príjemca taktiež musí doložiť všetky účtovné doklady. „Poskytovateľ bude v rámci vyúčtovania dotácie akceptovať aj účtovné doklady vystavené pred uzatvorením tejto zmluvy, ak boli použité na účel v tejto zmluve uvedený,“ spresňuje dokument.

Ak Slovenský zväz cyklistiky použije dotáciu v rozpore s účelom, na ktorý mu bola poskytnutá, alebo dotáciu nepoužije vôbec, či nepredloží účtovné doklady ku kontrole, príjemca je povinný poskytnutú dotáciu vrátiť bezodkladne, najneskôr však do 15. novembra 2018.

„Príjemca je povinný prezentovať poskytovateľa a ako súčasť propagácie používať logo Európske mesto športu, ktoré je k dispozícii na stránke www.emsnr.sk. Príjemca je povinný umožniť poskytovateľovi vykonať priebežnú alebo následnú finančnú kontrolu hospodárenia s poskytnutou dotáciou v zmysle zákona č. 357/2015 Z.z. o finančnej kontrole a audite a o zmene a doplnení niektorých zákonov na základe jeho účtovnej evidencie. V prípade, ak príjemca prestane vykonávať svoju činnosť alebo stratí oprávnenie vykonávať svoju činnosť, zaniká mu týmto momentom možnosť použiť finančné prostriedky poskytnuté na základe tejto zmluvy a je povinný k momentu zániku alebo straty oprávnenia vykonávať svoju činnosť predložiť účtovné doklady k dovtedy použitým prostriedkom,“ informuje dokument.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X