Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestsky urad nitra mapy.jpg
Foto: ilustračné, Mesto Nitra

Mesto Nitra má po 12 rokoch hovorcu. Počas predchádzajúcich volebných období mesto hovorcu nemalo a sčasti plnil niektoré jeho úlohy referent

Na nitrianskej radnici po 12 rokoch pribudol hovorca mesta a vzniklo aj viacero ďalších nových postov.

Na pozíciu hovorcu nastúpil Tomáš Holúbek, ktorý predtým pôsobil 14 rokov ako redaktor, editor a šéfredaktor v regionálnych týždenníkoch. Počas troch volebných období bývalého primátora Jozefa Dvonča mesto hovorcu nemalo, sčasti plnil niektoré jeho úlohy referent – redaktor Andrej Jančovič. Nové vedenie mesta deklaruje, že chce posilniť komunikáciu smerom k verejnosti. Do výberového konania na hovorcu sa prihlásilo takmer 70 uchádzačov, z ktorých 11 pozvali na pohovor.

V druhom kole, ktoré pozostávalo okrem ústneho pohovoru aj z praktickej skúšky, sa stretli traja kandidáti. Dlhoročné pôsobenie na domácej pôde v Nitre rozhodlo práve v prospech Tomáša Holúbeka,“ informoval poradca a odborný konzultant pre komunikáciu na nitrianskej radnici Henrich Varga.

Na radnici vzniklo aj viacero ďalších nových postov. Rozdelením bývalého útvaru propagácie a cestovného ruchu vznikli dva odbory – odbor mestského rozvoja a cestovného ruchu a odbor komunikácie a propagácie. Vznikli nové pozície poradcu a odborného konzultanta pre komunikáciu, hovorcu a tiež post grafika – fotografa. Novinkou je aj odbor inovácií, transparentného riadenia a klientskej spokojnosti, ktorý riadi Martin Horák. Okrem neho tu bude pracovať aj referent pre transparentné fungovanie mesta a dvaja referenti pre inovácie.

Mesto vypísalo aj výberové konanie na hlavného architekta. Táto pozícia nebola niekoľko rokov obsadená. Zároveň na radnici personálne posilňujú tie oddelenia, kde dlhodobo chýbali ľudia, napríklad stavebný odbor. „Keď sme sem prišli, bol na mestskom úrade podstav zhruba 20 ľudí. Ešte máme podstav na majetkovom odbore, chýbajú nám právnici a dopravní referenti,“ uviedol primátor Marek Hattas.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X