Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Velvyslanci nitra mesto spoliuprace zaujem pomoc.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: nitra.sk
22. februára 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Mesto Nitra hostilo niekoľko vzácnych veľvyslancov z rôznych kútov Európy. Pozrite sa, o čo prejavili záujem

Do Nitry zavítali veľvyslanci rôznych krajín Európy, ktorí prejavili záujem o spoluprácu s mestom. 

Jedným z veľvyslancov bol aj mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Maltézskeho rádu na Slovensku J. Ex. Alfréd Schönburg von Hartenstein. Stretol sa s ním aj primátor mesta Nitry Marek Hattas. Stretnutie prebiehalo aj za prítomnosti povereného vedúceho centra Maltézskej pomoci Slovensko v Nitre Jána Vanča a spoločne sa venovali zhodnoteniu doterajšieho pôsobenia rádu v Nitre, ale aj možnostiam rozvoja ďalšej vzájomnej spolupráce.

Velvyslanec maltezskeho radu.jpg
Zdroj: www.nitra.sk

Obaja predstavitelia boli spokojní s aktivitou centra a tešia sa z aktívnych dobrovoľníkov v oblasti sociálnej a charitatívnej služby, ktorá je realizovaná v prospech Hospicu u Bernadetky, rómskej komunity na Orechovom dvore, bezdomovcov, sociálne slabé rodiny, či zdravotnú a organizačnú pomoc počas hromadných podujatí v meste Nitra. Taktiež obaja prejavili záujem o posilnenie postavenia centra v meste a o podporu ďalších dobrovoľníckych činností v prospech chudobných, chorých a trpiacich.

Velvyslanec maltezskeho radu 2.jpg
Zdroj: www.nitra.sk

Ďalšou vzácnou návštevou v Nitre bola veľvyslankyňa Írskej republiky Hilda Ó Riain. Po spoločnom rokovaní si írska ambasádorka pozrela Nitriansky hrad, katedrálu a Diecézne múzeum. Veľvyslankyňa Írska prejavila záujem o prehĺbenie vzťahov s Nitrou tým, že ponúkla možnosť vytvorenia partnerského mesta s podobnou charakteristikou a záujmami. Taktiež sa s primátorom Marekom Hattasom dohodla na spolupráci pri organizovaní workshopov, konferencií, informačných dní k rôznym témam, ako migrácia, rómska problematika, či Smart city.

Nitrianske univerzity takisto získajú od ambasádorky podporu vo forme spolupráce s írskymi univerzitami. Na oplátku mesto Nitra podporí írsky Deň sv. Patrika, ktorý Íri slávia 17. marca, vysvietením Chrenovského mosta na zeleno, čo je národná farba Írska.

Holandsky velvyslanec.jpg
Zdroj: www.nitra.sk

Veľvyslanec Holandského kráľovstva v SR, Henk van der Kwast, navštívil Nitru v polovici februára. Viceprimátorka Michaela Hefková a tajomník veľvyslanectva Ondrej Krizko sa tiež zúčastnili na stretnutí s veľvyslancom. Po dlhšej odmlke opäť prejavilo partnerské mesto Zoetermeer záujem o nové nadviazanie spolupráce s Nitrou. V centre záujmu holandskej strany sú inovácie v rôznych oblastiach Smart city. Záujem o organizovanie workshopy, semináre a konferencie na rôzne témy, napr. ako zefektívniť a zlepšiť mestskú mobilitu, či cyklotrasy, prejavili obe strany. Mesto Nitra sa napríklad plánuje inšpirovať pri znižovaní produkcie odpadu holandskými mestami.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X