Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zs kniezata pribinu
NitraDen.sk
16. septembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto Nitra dá ZŠ kniežaťa Pribinu 65-tisíc eur, pozrite sa, na čo budú použité

Mesto Nitra uzatvorilo zmluvu s firmou SportReal Nitra s.r.o., jej predmetom je rekonštrukcia a modernizácia telocvične, ktorá sa nachádza na Základnej škole kniežaťa Pribinu.

Podľa dokumentu zverejneného na stránke mesta, bola zmluva podpísaná na základe cenovej ponuky, ktorú mestu dodal zhotoviteľ 19. augusta 2016.

Modernizácia a rekonštrukcia majú byť ukončené do 31. októbra tohto roka. Suma za všetky práce a dodávky bola vyčíslená na 54.118,13 eur bez DPH. Celková cena vrátane DPH je teda 64.941,75 eur.

Záručná doba na zhotovené dielo je 24 mesiacov. Zmluvné strany sa dohodli aj na pokutách. Zhotoviteľ je povinný zaplatiť objednávateľovi zmluvnú pokutu za omeškanie so splnením. Za neukončenie diela je stanovená pokuta vo výške 0,1 % z ceny diela za každý začatý deň omeškania, ktorá sa však od 14 dňa omeškania vrátane zvyšuje na 0,2 %. Ak bude zhotoviteľ meškať viac ako 15 dní, mestu vzniká právo na odstúpenie od zmluvy.

Zmluvná pokuta hrozí firme aj v prípade omeškania sa s odstránením vád a nedorobkov zistených pri preberacom konaní vo výške 16 eur za každý deň omeškania. Ak firma nevyprace stavenisko, bude paltiť 3 eurá za každý deň omeškania.

Zmluvné pokuty však hrozia aj mestu. „Objednávateľ je povinný zaplatiť zhotoviteľovi úrok z omeškania za nezaplatenie faktúry v zmluvnom termíne vo výške 0,1 % z dlžnej sumy za každý deň omeškania,“ uvádza dokument.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X