Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parkovisko, parkovanie, autá
ilustračné: pixabaycom
24. augusta 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto Nitra dá vybudovať parkoviská za 130-tisíc eur, hotové majú byť ešte tento rok

Parkoviská pribudnú na dvoch nitrianskych uliciach, dokopy za ne mesto zaplatí necelých 130-tisíc eur.

Na Lesnej ulici č. 1 a 2 vznikne parkovisko, o výstavbu sa postará firma Megaspol, s.r.o. Parkovisko bude zhotovené podľa cenovej ponuky spoločnosti, ktorá ju mestu predložila dňa 10. augusta 2016. Ako uvádza zmluva zverejnená na stránke mesta, práce majú ukončené do 15. októbra tohto roka.

Cena za všetky práce a dodávky bola stanovená na 47.475,40 eur bez DPH, po prirátaní platnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 9.495,08 eur, mesto za vybudovanie parkoviska celkovo zaplatí 56.970,48 eur.

Na parkovisko je záručná doba 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela. Pri neplnení zmluvou stanovených podmienok hrozia firme sankcie.

Lesná ulica nie je jediná, kde v blízke dobe občania ľahšie zaparkujú. Mesto dá totižto vybudovať parkovisko aj na ulici 8. mája č. 25 až 31.

Toto parkovisko vybuduje firma Perakon, s.r.o., s ktorou Nitra nedávno podpísala zmluvu. Podľa nej má byť dielo zhodne dokončené do 15. októbra tohto roka.

Cenová ponuka, ktorú zhotoviteľ zaslal mestu, určila sumu za vybudovanie parkoviska, respektíve všetky práce a potrebné dodávky, na 58.300 eur bez DPH. Po prirátaní 20-percentnej dane (11.660 eur) teda mesto zaplatí 69.960 eur.

Ako pri predchádzajúcom parkovisku, aj toto bude mať záručnú dobu dva roky.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X