Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Romovia deti pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, pixabay.com
22. septembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Mesto Nitra chce vytvoriť rómske poriadkové hliadky, dvaja členovia musia byť z rómskej komunity

Úlohou hliadky bude dohliadať na ochranu verejného a súkromného majetku pred poškodzovaním a upozorňovať na protispoločenskú činnosť.

Nitra chce vytvoriť občianske poriadkové hliadky, ktoré budú dohliadať na verejný poriadok a spolupracovať s mestskou políciou. Na tento projekt sa bude mesto usilovať získať financie z eurofondov.

Hliadky majú pozostávať zo štyroch osôb, z toho dve musia byť z rómskej komunity. Členovia hliadky budú dostávať plat. Ako informovala radnica, náklady na projekt sú 196 293 eur, pričom mesto by ho spolufinancovalo piatimi percentami z celkových oprávnených výdavkov. Projekt je naplánovaný na 24 mesiacov v rokoch 2019 – 2020.

Úlohou hliadky bude dohliadať na ochranu verejného a súkromného majetku pred poškodzovaním a upozorňovať na protispoločenskú činnosť a protiprávne konanie. Predchádzať má vzniku konfliktu v rámci marginalizovanej rómskej komunity a medzi väčšinovým obyvateľom a Rómami. Kontrolovať bude pohyb a miesto stretávania sa maloletých detí a mládeže vo večerných hodinách bez prítomnosti rodičov. Nahlasovať má nelegálne skládky a upozorňovať na zákaz vypaľovania trávy a zakladania ohňov na miestach, ktoré na to nie sú určené. Hliadka má byť nápomocná aj pri organizácii kultúrnych a športových podujatí.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X