Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
TRENÈÍN: Nové vozidlá pre cestárov
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Správe ciest Trenèianskeho samosprávneho kraja odovzdali 6 nových nákladných automobilov s funkènými výmennými nadstavbami urèenými na posyp ciest inertným materiálom v zime a vysprávky komunikácií obaľovacou zmesou v lete. Trenèín, 29. máj 2013. Foto: SITA/TomᚠSomr
3. decembra 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 ilustračné: SITA

Mesto má na zimnú údržbu ciest pripravených 800 ton materiálu

Mestské služby Nitra, vykonávateľ zimnej údržby na mestských komunikáciách, má pre nadchádzajúce zimné mesiace pripravených 300 ton soli a 500 ton drviny.

Okrem toho je v meste rozmiestnených 27 kontajnerov s posypovou zmesou. Informoval o tom zamestnanec Mestských služieb Lukáš Daniš, ktorý spracoval Operačný plán zimnej údržby. Na odhŕňanie, posyp a odvoz snehu bude využívaných 15 vozidiel. „V kalamitných stavoch vieme zabezpečiť nástup aj ďalšej techniky, ktorú máme zazmluvnenú u dodávateľov,“ ubezpečil Daniš. Okrem ciest budú v prípade sneženia alebo poľadovice šiesti pracovníci mesta ručne čistiť aj schody, mosty, zastávky MHD a iné špecifické miesta.

Dôležitou úlohou bude pre zamestnancov Mestských služieb monitorovať stav ciest. „Pre kontrolu zjazdnosti vozoviek je vytvorený sedemčlenný tím pracovníkov, ktorý tvoria jeden dispečer a šesť vodičov,“ uviedol Daniš. Fyzická kontrola vozovky sa vykonáva, ak teplota klesne pod tri stupne a relatívna vlhkosť vzduchu je vyššia než 80 %. Ďalším spôsobom overovania stavu komunikácií sú informácie vodičov MHD prostredníctvom ich dispečera, spolupráca s Policajným zborom SR a s Mestskou políciou v Nitre.

Okamžitý zásah vykonajú cestári, ak klesne teplota vozovky pod jeden stupeň a pritom relatívna vlhkosť vzduchu vystúpi nad 85 % alebo padnú zrážky v akejkoľvek forme. Taktiež zasiahnu, keď sa kontrolou alebo signalizáciou zistí poľadovica alebo klzká vozovka.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X