Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Zložením slávnostného sľubu sa dnes ujali svojich funkcií noví nitrianski mestskí poslanci a staronový primátor Jozef Dvonè. Nitra, 17. december 2010. Foto: SITA/Martin Havran
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
8. decembra 2014 Správy NitraPolitika od NitraDen.skSITA, © SITA 2014

Mesto má na nasledujúce štyri roky nové vedenie

Vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Nitre sa dnes prvýkrát stretlo nové vedenie mesta zvolené v tohtoročných komunálnych voľbách. Tridsaťjeden poslancov zložilo poslanecký sľub a prebralo mandát na nasledujúce štyri roky. Primátorský sľub zložil tretíkrát za sebou aj primátor Nitry Jozef Dvonč. Po slávnostnej časti bude zastupiteľstvo rozhodovať o zložení pracovných komisií, výborov mestských časti, Mestskej rady a o výške platu staronového primátora.

Dvonč v inauguračnom príhovore pripomenul, čo považuje za najväčšie úspechy svojho úradovania v uplynulom volebnom období. „Mesto hospodárilo s vyrovnaným alebo prebytkovým rozpočtom,“ vyhlásil a poukázal na to, že to tak bolo v období hospodárskej krízy. „Napriek tomu sa vybudovali a uviedli do prevádzky viaceré stavby,“ skonštatoval. Spomenul zriadenie domova seniorov, rekonštrukciu škôl, ciest a námestí, výstavbu kompostárne a odovzdanie 148 nájomných bytov.

Dvonč prisľúbil, že Nitra bude prvým mestom na Slovensku, ktoré od septembra budúceho roka spustí projekt elektronizácie samosprávy. „Umožníme obyvateľom vybavovať úradné záležitosti elektronickou formou, s maximálnou úsporou času,“ uviedol. „Chceme pokračovať vo významných investíciách,“ povedal Dvonč. V najbližších štyroch rokoch chce zrekonštruovať futbalový štadión, vybudovať kúpalisko s celoročnou prevádzkou a spustiť rekonštrukciu bývalých kasární.

Odporúčané články

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X