Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Ustanovujúce zasadnutie novozvoleného Zastupiteľstva NSK Znovu zvolený predsseda NSK Milan Belica počas ustanovujúceho zasadnutia novozvoleného Zastupiteľstva Nitrianskeho samosprávneho kraja. Nitra, 9. december 2013. Foto: SITA/Martin Havran
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
30. septembra 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 SITA/AP

Mesto a kraj podpísali memorandum o spolupráci

Mesto Nitra a Nitriansky samosprávny kraj môžu využívať operačné programy z eurofondov iba po vytvorení spoločného partnerstva

NITRA 30. septembra – Nitriansky samosprávny kraj (NSK) s mestom Nitra uzatvorili partnerstvo pri príprave projektov z eurofondov. Ako uviedol predseda NSK Milan Belica, hoci doteraz bola spolupráca dobrá, na čerpanie operačných programov je potrebné memorandum. „Ide o nový prvok, ktorý zaviedla EÚ po skúsenostiach s regionálnym operačným programom, a tým je práve integrácia a spoločný postup pri príprave projektov pre väčšie územie. Na poskytnutie príspevkov zo štrukturálnych a investičných fondov na obdobie 2014-2020 je treba vytvoriť Partnerstvo pre Regionálnu integrovanú územnú stratégiu a to sme dnes urobili,“ povedal Belica. Partneri memoranda sa tak zaväzujú spolupracovať pri príprave a realizácii projektov v meste Nitra a na celom území Nitrianskeho kraja.

„Je to veľká výhoda, že môžeme ísť do projektov spoločne, pretože niektoré operačné programy sú určené pre kraj a mohli by sme z nich mať úžitok aj my, ako mesto a naopak. Ide napríklad o rekonštrukcie ciest II.
triedy, zavedenie kanalizácie a budovanie čistiarní odpadových vôd, rôzne environmentálne projekty, oprava škôl, škôlok, ale aj oblasť zdravotníctva, ktoré vieme takto robiť oveľa efektívnejšie,“ upozornil primátor Nitry Jozef Dvonč. Ako dodal, v nadchádzajúcom programovacom období bude mesto intenzívnejšie spolupracovať aj s ďalšími deviatimi obcami v blízkom okolí Nitry.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X