Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
V Nitre sa budú poplatky za parkovanie vybera aj naïalej. Keïže daò za doèasné parkovanie vypadla k 1. januáru zo zákona o miestnych daniach, mesto vyriešilo problém šalamúnsky. Výber parkovného presunie na svoju príspevkovú organizáciu Mestské služby, ktorá je oprávnená podnika. Tá odvedie štátu z vybraných peòazí 19-percentnú daò z pridanej hodnoty. Poèet spoplatnených parkovísk chce mesto v budúcnosti ešte rozšíri. Nitra, 15. január 2008.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
21. augusta 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skPetra Struková, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o archív SITA/AP

Mesto investovalo do parkovacích automatov 79-tisíc eur. Ceny za parkovanie sa možno budú meniť

Minulý týždeň pribudli v meste ďalšie parkovacie automaty, celkovo ich bude osadených 21.

Ako pre NitraDeň.sk povedal Lukáš Daniš z Mestských služieb, osádzanie pakovacích automatov ešte nie je celkom ukončené a nové automaty sa už nachádzajú na uliciach Boženy Slančíkovej, Cintorínska, Ďurkova, Chalupkova, Jesenského, Párovská, Podzámska, Vikárska, J. Kráľa časť parkovisko PKO a na parkovisku pri Okresnom úrade. Pribudnúť majú ešte na Nábreží mládeže a Chalupkovej ulici.

„Konečná suma za 21 kusov parkovacích automatov je 79 321,73 eur,“ uviedol Daniš a dodal, že informácie o ďalšom budúcom rozširovaní plateného parkovania v Nitre nemá.

Navrhli zmenu výšky parkovného

Hodinová sadzba za parkovanie bude aj na nových parkovacích automatoch 30 centov. „Ceny parkovného sa budú meniť iba v prípade schválenia pravidiel parkovného, ktoré navrhli Mestské služby,“ dodal Daniš. Mestské služby navrhli nové pravidlá parkovania, na základe ktorých by malo dôjsť k úprave parkovacích okruhov. Ulice by mali byť rozdelené do dvoch okruhov, pričom v prvom okruhu by boli ulice v centre mesta a v druhom okruhu okrajové ulice centra. „Sadzby v okruhoch sú v návrhu stanovené nasledovne: I. okruh 1,00 €/hodinu a II. okruh 0,50 €/hodinu,“ povedal Daniš.

Časy zostanú rovnaké

Mestských služieb sme sa pýtali aj na to, či sa budú meniť časy spoplatneného parkovania. „Časy na nových parkovacích automatoch budú nastavené na rovnaké hodnoty ako na starých, a teda pondelok – piatok: od 07:00 hod. do 16:00 hod., sobota: od 07:00 hod. do 12:00 hod.“ uviedol Daniš.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X