Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
zimný štadión
© NitraDen.sk
24. novembra 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Mesto hľadá financie na opravu zimného štadióna. Uvažuje nad viacerými možnosťami

Komplexná rekonštrukcia zimného štadióna bude jednou z prioritných investičných akcií mesta pre roky 2016 a 2017. Celkové náklady sú predbežne vyčíslené na vyše 2,2 milióna eur.

Rekonštrukcia bude zahŕňať zateplenie obvodového plášťa a strechy, prístavbu šatní, vzduchotechniku, požiarnu ochranu, odvod tepla a splodín horenia. Možnosťami financovania rekonštrukcie sa budú zaoberať mestskí poslanci na štvrtkovom zastupiteľstve. Mesto má k dispozícii finančné prostriedky z dotácií vo výške 650-tisíc eur. Ku koncu októbra bolo z dotácie vyčerpaných 256-tisíc eur, do konca roka mesto predpokladá, že minie 423-tisíc eur.

„Dotácia poskytnutá na opravu, rekonštrukciu a modernizáciu zimného štadióna vo výške 500-tisíc eur s predpokladanou dobou použitia do 30. septembra 2016 je priebežne čerpaná a práce realizované v zmysle projektovej dokumentácie. Dotácia na opláštenie zimného štadióna vo výške 150-tisíc eur s predpokladanou dobou použitia do 31. decembra 2017 sa bude čerpať v roku 2016,“ uvádza sa v materiáli, o ktorom budú rokovať poslanci.

Mestský rozpočet na tento rok ani na rok 2016 nepočíta s investíciou do opravy štadióna. Prípadný úver si mesto bude môcť zobrať najskôr v druhej polovici roka 2016, pretože súčasná úverová zaťaženosť mu to nedovoľuje.

Vhodným zdrojom financovania rekonštrukcie môžu byť príjmy z predaja majetku nad rámec sumy, ktorá bude v schválenom rozpočte mesta Nitry na rok 2016. Ďalšou možnosťou je PPP projekt, v rámci ktorého by sa súčasný alebo budúci nájomník, investor, zaviazal preinvestovať prostriedky na rekonštrukciu s tým, že mesto prevezme záväzok po ukončení prác.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X