Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hangocka mestský park sihot
Foto: ilustračné, NitraDeň.sk, SH
23. februára 2022 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Mesto dostalo z eurofondov viac ako 6,7 milióna eur, obnoví Mestský park, hradný kopec a ďalšie priestory

Mestský park čaká najväčšia obnova v jeho 150-ročnej histórii, Nitra na ňu získala nenávratný finančný príspevok vo výške 5,7 milióna eur.

Mesto Nitra obnoví Mestský park, hradný kopec, zrevitalizuje vnútroblok na Štúrovej ulici aj areál Základnej školy na Škultétyho ulici.

Radnica získala na tieto zelené projekty nenávratné finančné príspevky z eurofondov v celkovej výške viac ako 6,7 milióna eur.

Začiatok prác na jednotlivých investíciách bude podľa neho závisieť od priebehu verejného obstarávania, niektoré by mali začať ešte v priebehu tohto roka.

Obnova v Mestskom parku

Mestský park v Nitre prejde najväčšou obnovou vo svojej 150-ročnej histórii. Mesto získalo na jeho revitalizáciu všetky prostriedky, o ktoré žiadalo, teda viac ako 5,7 milióna eur.

Park je asi najobľúbenejším miestom v Nitre, no mnohé jeho časti sú dnes už za zenitom. Vnímam, že detské ihriská nespĺňajú bezpečnostné kritériá, chodníky sú v stave, keď potrebujú zásadnú opravu a niektoré miesta v parku, ako napríklad okolie mŕtveho ramena, čakajú na svoje plné využitie. Mestský park v Nitre posunieme na úplne novú úroveň,“ povedal primátor Nitry Marek Hattas.

Revitalizácia hradného kopca

Viac ako ako 760-tisíc eur z európskych fondov príde do Nitry na revitalizáciu hradného kopca.

Mnohí obyvatelia mesta si už nepamätajú, že kedysi bol hradný kopec sprístupnený aj bránkou z Jesenského ulice. Tento vstup opäť sfunkčníme. Obnovíme chodníky a osvetlenie, pribudnú vyhliadky, odpočívadlá a lavičky. Samozrejme, zrevitalizujeme stromy a ďalšie dreviny, pribudnú protierózne a vodozádržné opatrenia,“ informoval primátor. V prípade tejto investície už prebieha verejné obstarávanie na zhotoviteľa prác.

Vodozádržné opatrenia

Takmer 160-tisíc eur získalo mesto Nitra na revitalizáciu vnútrobloku na Štúrovej ulici 17 až 21.

Posledným úspešným projektom z tohto balíka je návrh riešenia exteriéru a zakomponovanie vodozádržných opatrení, implementácie manažmentu a využitia zrážkovej vody a prvkov vegetačných úprav v rámci areálu Základnej školy na Škultétyho ulici v Nitre.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X