Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Les, stromy
Foto: ilustračné, pixabay.com
18. decembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto dalo vysadiť zeleň za necelých 10-tisíc eur, tá pribudne vo viacerých lokalitách Nitry

Mesto dalo vysadiť zeleň, ktorá zahŕňa vzrastlé stromy, kríky, trvalky a náhradnú výsadbu. O výsadbu sa postarala firma Plant Service, s ktorou radnica uzavrela zmluvu v rámci elektronického trhoviska.

Podľa zmluvy, ktorú mesto zverejnilo na svojej webovej stránke, bude celkovo dodaných, respektíve vysadených tisíc kusov rôznej zelene.

Predmet zmluvy zahŕňa výsadbu 103 vzrastlých stromov vrátane osadenia troch guľovitých kolov, ktoré budú drevené a zbavené kôry. Firma taktiež osadí ochranu proti poškodeniu kôry pri kosbe trávy, ktorá sa umiestni v spodnej časti kmeňa stromu.

Ako uvádza dokument, výsadba vzrastlých stromov sa bude realizovať ručným výkopom, pretože inžinierske siete v mapových podkladoch sú len informatívne.

Vysadené budú aj kríky a trvalky a to v počte 676 kusov. Do ceny, ktorú mesto zaplatí, je zarátaná aj prípravy trávnatej plochy na sadenie a zálievka.

Firma uskutoční aj presadbu šiestich stromov, ktoré boli vysadené v roku 2015. Výsadba uvedenej zelene sa uskutoční vo viacerých lokalitách Nitry.

Mesto v zmluve zadefinovalo aj konkrétne druhy stromov a rastlín, ktoré majú byť vysadené. Podľa zmluvy je čas plnenia do 8. decembra 2016, s výsadbou, respektíve dodávkou požadovanej zelene, teda firma už mala začať.

Mesto za tisíc kusov rôznej zelene zaplatí sumu 8.166,67 eur bez DPH. Po prirátaní platnej dane sa tak celková suma vyšplhá na 9.800 eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X