Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Univerzitny most
ilustračné: maps.google.com
16. decembra 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto dalo vypracovať projektovú dokumentáciu cyklotrasy – podjazdu pod Univerzitným mostom

Cyklotrasa, respektíve podjazd pod Univerzitným mostom, ktorý sa nachádza na Triede Andreja Hlinku v Nitre, je opäť o niečo bližšie k zrealizovaniu. Mesto Nitra nedávno podpísalo zmluvu s firmou, ktorá má vypracovať projektovú dokumentáciu.

Projektovú dokumentáciu cyklotrasy – podjazdu pod Univerzitným mostom na Tr. Andreja Hlinku vypracuje slovenská pobočka českej firmy Stráský Hustý a partneři, s.r.o., vyplýva to zo zmulvy, ktorú s ňou mesto pred časom podpísalo.

„Predmetom tejto zmluvy je vypracovanie projektovej dokumentácie  na úrovni dokumentácie pre stavebné povolenie a dokumentácie pre realizáciu stavby s rozpočtom,“ informuje zverejnený dokument.

Projektová dokumentácie má byť hotová do 20. decembra tohto roka. Ako uvádza zmluva, firma za PD zinkasuje 16.550 eur bez DPH. Po prirátaní dane (3.310 eur) sa celkový zisk vyšplhá na 19.860 eur.

„Cena diela je dohodnutá ako maximálna cena, obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu predmetu zmluvy. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve, a to až do doby úplného vypracovania PD podľa zmluvy,“ uvádza zmluva.

Firma sa podpisom zmluvy zaviazala, že projektovú dokumentáciu dodá v 6 paré, 1x CD (rozpočet a výkaz výmer), 6x výkaz výmer a 2x rozpočet.

V prípade neplnenia stanovených podmienok sa obe strany dohodli aj na zmluvných pokutách. „Zhotoviteľ bude na žiadosť objednávateľa povinný ho informovať o stave rozpracovaného diela. Zhotoviteľ bude pri plnení predmetu tejto zmluvy postupovať s odbornou starostlivosťou. Zaväzuje sa dodržiavať všeobecné záväzné predpisy, príslušné technické normy a podmienky tejto zmluvy. Zhotoviteľ sa bude riadiť východiskovými podkladmi objednávateľa, pokynmi objednávateľa, zápismi a dohodami oprávnených pracovníkov zmluvných strán počas prerokovávania v štádiu rozpracovanosti. Vyhotovená projektová dokumentácia sa stáva vlastníctvom objednávateľa. Autorom diela zostáva jej zhotoviteľ,“ dopĺňa zmluva.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X