Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vikárska
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.com
10. decembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto dá zrevitalizovať Vikársku ulicu na Párovciach za 50-tisíc eur

Mesto Nitra dá zrevitalizovať Vikársku ulicu, ktorá sa nachádza v mestskej časti Párovce, vyplýva to zo zmluvy, ktorú radnica zverejnila na svojej webovej stránke.

O revitalizáciu sa postará spoločnosť Cesty, s.r.o., a to na základe cenovej ponuky, ktorú mestu doručila 30. novembra 2016.

„Zmluvou sa zhotoviteľ zaväzuje vyhotoviť dielo vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť, na vlastné náklady a objednávateľ sa zaväzuje vykonané bezvadné dielo prevziať a zaplatiť cenu za vykonanie diela uvedenú v čl. VH tejto zmluvy. Pre odovzdanie a prevzatie platia podmienky dohodnuté v tejto zmluve,“ uvádza zverejnený dokument.

S prácami na revitalizácii sa má začať do troch dní od účinnosti zmluvy, pričom ukončené majú byť najneskôr do 13. apríla 2017.

Cena za vyhotovenie diela bola stanovená na 41.660 eur bez DPH. Po prirátaní dane (8.332 eur) mesta zaplatí celkových 49.992 eur.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy,“ spresňuje zmluva.

Spoločnosť Cesty s.r.o. dáva na zhotovené dielo záručnú dobu 24 mesiacov, tá začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

V rámci revitalizácie by sa mali zhotoviť dve parkoviská, ktoré si vyžiadajú aj odstránenie krovín a stromov či odstránenie ornice s vodorovným premiestnením.

Do rozpočtu necelých 50-tisíc eur sa zmestili zemné práce, zvislé konštrukcie, vytvorenie komunikácie, búracie práce, dodávky HSV či presun hmôt HSV.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X