Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bezpečnostná kamera, obchodné centrum, krádež
ilustračné: thinkstockphotos.com
3. júla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Mesto dá zrekonštruovať zastaraný kamerový systém, termín je do polovice septembra

Mesto Nitra dá zrekonštruovať zastaraný kamerový systém, vyplýva to zo zmluvy, ktorú radnica nedávno zverejnila na svojej webovej stránke. 

Podľa zmluvy bude dodávateľom firma Technológie, s.r.o. a kontaktnou adresou pre plnenie zmluvy je Mestská polícia v Nitre. Zmluva bola uzatvorená na základe výsledku verejného obstarávania. Ako sa ďalej uvádza v dokumente, dodávateľ sa zaviazal, že za podmienok dojednaných v zmluve dodá predmet zmluvy, ktorým je „Šanca pre bezpečnosť – rekonštrukcia zastaraného kamerového systému“.

Dodané a namontované majú byť tri kusy otočnej IP kamery s príslušenstvom, v sume je zahrnuté aj pripojenie kamier na 230V, dodávka a inštalácia PC, dodávka a montáž jedného kusu monitoru s uhlopriečkou 75 palcov, dodávka a inštalácia sieťového prepínača, istenie prepäťovými ochranami  a oživenie systému.

„Dodávateľ sa zaväzuje, že odovzdá predmet zmluvy spôsobilý k účelu užívania, ktorý bude spĺňať všetky platné normy. K u každému dodávanému výrobku bude predložený certifikát preukazujúci zhodu výrobku, vydaný autorizovanou osobou, resp. firmou. Všetky vady a nedostatky zistené pri preberaní predmetu zákazky ako aj všetky škody spôsobené na majetku objednávateľa je povinný dodávateľ odstrániť ihneď bez zbytočného odkladu po ich vytknutí objednávateľom,“ píše sa v zmluve.

Miestom plnenia zmluvy sú lokality, kde majú byť kamery osadené, konkrétne ide o Štefánikovu triedu č. 1, križovatku ulíc Štefánikova trieda a Palárikova ulica, križovatku Štefánikova trieda a Štúrova ulica, počítač s monitorom má byť osadený v budove Mestskej polície v Nitre na Cintorínskej ulici č. 6.

Lehota dodania bola zmluvy stanovená najneskôr do 15. septembra tohto roka, pričom termín zahájenia plnenia predmetu zmluvy je do siedmich dní od výzvy objednávateľa. „Dodávateľ v rámci odovzdania predmetu zmluvy je povinný odovzdať objednávateľovi : blokovú schému zapojenia prvkov; odovzdávací protokol; správu o 1. odbornej prehliadke a odbornej skúške el. zariadenia (revízna správa),“ spresňuje dokument.

Ako sa ďalej píše v zmluve, všetky dodané tovary budú nové a I. akosti. „Pri realizácii nepríde k dodávke materiálu rozdielnych technických charakteristík, ktorý by spôsoboval nezlučiteľnosť alebo neprimerané technické ťažkosti v prevádzke alebo v údržbe existujúceho mestského kamerového systému. Dodávateľ musí predložiť vyhlásenie o zhode výrobku s európskymi normami. Za objednávateľa preberie predmet plnenia Silvester Nitry, koordinátor MKS A PCO,“ informuje dokument.

Cena predmetu plnenia zmluvy bola stanovená na sumu 15.809 EUR bez DPH. Po prirátaná platnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 3.161,80 EUR, sa tak celkový hodnota vyšplhá na sumu 18.970,80 EUR. „Do ceny je započítaná cena za obstaranie požadovaného tovaru vrátane montáže, dopravy, zaškolenia a dodania technickej dokumentácie pri odovzdaní predmetu zmluvy,“ píše sa v dokumente.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X