Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Chodník, cesta, oprava
Foto: ilustračné, pixabay.com
18. mája 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Mesto dá vybudovať výbočiská mestskej autobusovej dopravy, cena sa vyšplhá na 74-tisíc eur

Mesto Nitra dá v blízkej dobe vybudovať výbočiská MAD, vyplýva to zo zmluvy, ktorú zverejnilo na svojej webovej stránke. O vybudovanie výbočísk sa postará spoločnosť Cesty, s.r.o., a stane sa tak na základe cenovej ponuky, ktorú zaslalo mestu dňa 24. apríla tohto roka.

Podľa informácií zo zverejnenej zmluvy sa majú výbočiská začať budovať do desiatich dní od výzvy objednávateľa, teda mesta Nitra. Ukončenie prác je naplánované do septembra 2018.

Cena za zhotovenie diela bola zmluvou dohodnutá na 61.650 eur bez DPH. Po prirátaní platnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 12.330 eur, tak celková hodnota diela dosiahne hodnotu 73.980 eur.

„Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy. Celková cena diela vyplýva z položkovitého rozpočtu stavby predloženého objednávateľovi zhotoviteľom v procese verejného obstarávania zákazky. Predmetný položkovitý rozpočet je pre stanovenie hodnoty jednotlivých stavebných prác a dodávaného stavebného materiálu pre zmluvné strany záväzný a slúži k preukázaniu objemu vykonaných prác a kvalitatívneho obsahu prác,“ spresňuje zmluva.

Záručná doba na dielo bola stanovená na 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X