Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pagaštan konský
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
15. mája 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Mesto dá ošetriť pagaštan konský, za viac než štyristo kusov zaplatí 3-tisíc eur

Mesto Nitra dá ošetriť pagaštan konský proti ploskáčikovi pagaštanovému, celkovo bude ošetrených 422 kusov stromov.

Ošetrenie pagaštanu konského vykoná spoločnosť Agronova servis, s.r.o. Ako sa uvádza v zmluve: „Dodávateľ sa zaväzuje ošetriť stromy pagaštanu konského v lokalite Nitra proti prvej a druhej generácii ploskáčika pagaštanového súčasne s aplikáciou proti hubovým chorobám. Celkový počet ošetrovaných stromov – 422 kusov proti prvej generácii škodcu a 422 ks proti druhej generácii. Chemická ochrana proti obidvom generáciám a proti hubovým chorobám bude vykonávaná za použitia chemických prípravkov: DIMILIN 48 SC, ALIETTE 80WG alebo NOVOZIR MN 80 , SILWET 277 – zmáčadlo.“

Cena za ošetrenie stromov proti prvej a druhej generácii škodcov bude dodávateľom fakturovaná samostatne, a to po vykonaní a po prevzatí, respektíve potvrdení vykonaných prác zamestnancom radnice, odboru komunálnych činností a životného prostredia „pričom fakturovaná cena bude predstavovať sumu rovnajúcu sa súčinu písomne prevzatých ošetrených stromov a jednotkovej ceny za strom podľa bodu 1. tohto článku,“ uvádza zmluva.

Mesto Nitra bude musieť uhradiť cenu za plnenie predmetu zmluvy na základe faktúry, ktorú vystaví objednávateľ, v lehote splatnosti 14 dní odo dňa jej doručenia. Ošetrenie stromov bude vykonané v rozsahu a množstve v zmysle zmluvy vo vhodnom agrotechnickom termíne, ktorý na základe svojich odborných skúseností určí dodávateľ a v závislosti od poveternostných podmienok.

Ako informuje zmluva, dodávateľ je zodpovedný za pokrytie celej koruny ošetrovaných stromov ochranným prípravkom. Dodávateľovi vyplývajú zo zmluvy aj ďalšie povinnosti. Napríklad: „Dodávateľ je povinný rešpektovať všetky bezpečnostné opatrenia na ochranu zdravia a majetku a rešpektovať platné STN. Nepredvídané okolnosti je dodávateľ povinný okamžite konzultovať s poverenými zamestnancami objednávateľa – odboru komunálnych činností a životného prostredia MsÚ Nitra. Dodávateľ zabezpečí súhlas na aplikáciu ochranných prípravkov na Štátnom zdravotnom ústave – pracovisko Nitra ešte pred aplikáciou vlastného prípravku a bude postupovať v zmysle jeho pokynov. Dodávateľ zodpovedá za prípadné škody spôsobené počas prác,“ píše sa v zmluve.

„Technologický postup ošetrenia pagaštana konského predstavuje likvidáciu prvej a druhej generácie ploskáčika pagaštanového vrátane hubových ochorení. Aplikácia chemických prípravkov sa vykonáva výkonnými vysokotlakovými postrekovačmi, čím sa dosiahne najlepšie ošetrenie listovej hmoty pagaštana konského (vajíčka ploskáčika sú nakladené na vrchnej strane listu), kde sadajú aj živé jedince. Pri chemickom ošetrení proti 1. a 2. generácii ploskáčika pagaštanového a hubovým infekciám použijeme insekticídne a fungicídne prípravky a aditíva,“ informuje spoločnosť, ktorá vykoná ošetrenie stromov.

Mesto Nitra za ošetrenie celkových 422 stromov zaplatí sumu 2987,76 eur vrátane DPH.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X