Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cesta, oprava
ilustračné: pixabay.com
15. apríla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Mesto dá opraviť viaceré chodníky a komunikácie, o opravu sa postará tá istá firma

Nitrianska spoločnosť Cesty, s.r.o. si v poslednom období pripísala viacero zákaziek. Opravovať bude chodníky aj komunikácie.

Podľa zmlúv zverejnených na stránke mesta Nitra sa opráv dočkajú viaceré ulice. Rekonštrukcia prebehne na Zvolenskej, Radovej, Misionárskej i Čulenovej ulici.

Ako uvádza zverejnený dokument, na Zvolenskej bude spevnený chodník, a to konkrétne pri Materskej škôlke Zvolenská. Stane sa tak na základe cenovej ponuky spoločnosti Cesty, ktorá bola mestu doručená 23. marca tohto roka.

S opravnými prácami sa má začať do troch dní od účinnosti zmluvy a ukončenie je naplánované do 31. júla 2018. Cena za zhotovenie diela bola stanovená na 26.900 eur bez DPH, čo po prirátaní dane predstavuje celkovú hodnotu 32.280 eur.

Záručná doba na dielo je 60 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Rovnaká firma opraví chodník aj na Radovej ulici. Opravovať sa bude od čísla 11 po číslo 41. Aj v tomto prípade je termín ukončenia stanovený do 31. júla tohto roka.

Za chodník na Radovej zinkasuje firma 15.500 eur bez DPH a po prirátaní platnej 20-percentnej dane sa celková suma vyšplhá na 18.600 eur. Záruka na zhotovené dielo je opätovne 60 mesiacov.

Cesty, s.r.o. vybudujú, respektíve opravia aj komunikáciu Čulenova od Bottovej po Železničiarsku ulicu. Za toto dielo firma zinkasuje 78-tisíc vrátane DPH. Opravovať a budovať sa bude aj komunikácia na Misionárskej, konkrétne od Nálepkovej po Banskú ulicu. V tomto prípade zaplatí mesto za zhotovenie sumu 26.880 eur.

Aj pri komunikácia zhodne platí, že termín ukončenia je stanovený do 31. júla 2018 a záručná doba na dielo je 60 mesiacov.

Spoločnosť Cesty, s.r.o. za všetky štyri vyššie spomenuté zákazky zinkasuje dokopy 155.760 eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X